fbpx

Praca dawidus2004

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200316
  dawidus2004

  Witam
  Jestem kierowcą i dnia 27.07.2007 o godz.4.00 podczas zamykania dość dużej bramy która przemieszcza się dołem po szynie na rolkach zeskoczyła z tych rolek i odbijając poleciała w moją stonę.Chcąc uniknąc całkowitego zmiażdżeni odskoczyłem na tyle że przygniotło mi jeszcze prawą stopę.Udałem się do szpitala,zrobili RTG i stwierdzili złamanie kostki.Założyli mi gips i do domu.Tego samego dnia lekarz rodzinny wypisał mi zwolnienie na okres 18-tu dni i dostałem także skierowanie do ortopedy.
  Jestem w firmie zatrudniony na umowę o prace na pełnym etacie składki zus ubezpieczenie wszystko jest odprowadzane przez pracodawcę.
  Po raz pierwszy w życiu mam złamanie wogóle i za bardzo nie wiem co i jak.
  Moje pytanie to od kogo należy mi się odszkodowanie z tytułu wypadky przy pracy i mniej więcej przy takim złamaniu ile mogę dostać procent tego odszkodowania??????

  Dziękuję i pozdrawiam

  #258727
  imported_michal

  Sprawa to czysto ZUS-owska. Jeżeli masz ubezpieczenie pracownicze, będzie Ci się należało odszkodowanie z tego tytułu, no i zasiłek chorobowy w 80% wynagrodzenia stałego, jeżeli jesteś na zwolnieniu (wypadek nie miał związku z pracą, ani nie odbył się w drodze do pracy – dlatego 80% tylko).
  Jak masz ubezpieczenie indywidualnie dostaniesz też odszkodowanie stamtąd o ile zgłosisz szkodę i ubezpieczyciel się nie wywinie.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.