fbpx

pracodawca nie zgłosił wypadku

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201233
  adasko811

  W maju miałem wypadek przy pracy. Jestem kierowcą, wysiadając z samochodu wpadłem w dziurę ( brakowało w chodniku kostki „trelinek”). Upadłem a skutkiem tego upadku było skręcenie stawu skokowego. Wypadek ten został zgłoszony przełożonym, ale do dnia dzisiejszego nikt nie zgłosił go do bhp-wca. Dzwonie do firmy codziennie z zapytaniem czy sporządzili odpowiedni protokół i mimo iż minęło 14 dni ( czyli czas wyznaczony na zgłoszenie wypadku) wciąż nie udało mi się niczego załatwić. Co mogę zrobić w takim wypadku?

  #263166
  radek77

  nie za wiele, w końcu wypadek miał miejsce z Twojej winy bardziej niż z winy pracodawcy, ale masz prawo starania się o odszkdowanie, więc powinni Ci w tej sprawie pomóc

  #263167
  adasko811

  Przecież to obowiązkiem pracodawcy jest zgłosić wypadek do bhp-owca, ja tego sam zrobić nie mogę, więc nie ma możliwości innej drogi???

  #263168
  wcpik

  masz rację, radek wprowadza cię w błąd. ale mówiąc szczerze nie wiem co z tą sprawą zrobić, postrasz inspekcją pracy, albo sam zgłoś do odpowiedniego nadzoru.
  o odszkodowanie z zus jak najbardziej możesz się starać, pogadaj z pracodawcą a nie z sekretarkami które gówno się znają na rzeczy, za przeproszeniem. będą cię tak zwodzić niewiadomo ile. TO ich obowiazek zrobic ten protokul

  #263169
  Ewania

  Adasko – nie wiem skad masz takie informacje, ze nie mozesz sam zglosic??

  Mozesz, a nawet w tej sytuacji MUSISZ.
  Zloz zgloszenie w seketariacie, PISEMNE a na kopii zażądaj potwierdzenia odebrania (z datą). Napisz tam, ze

  w dniu….. o godz. ……….ulegles wypadkowi przy pracy podczas……. Swiadkiem zdarzenia byl…… W zwiazku z tym prosisz o przeprowadzenie postepowania powypadkowego i uznanie zdarzenia za wypadek przy pracy.

  Od tej pory pracodawca bedzie mial 14 dni na ustakenie okolicznosci i przyczyn wypadku i sporzadzenie protokolu.
  Dopiero majac protokol, w ktorym bedzie Twoj wypadek uznany za wypadek przy pracy i po zakonczonym leczeniu mozesz starac sie o odszkodowanie z ZUS. A jak to zrobic – przeczytaj moja dzisiejsza odpowiedz dla SKOCZKA.
  Ponadto – zwroc uwage na to, zebys mial wyplacone 100% „chorobowego”!

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.