fbpx

problem z Allianz

 • This topic has 7 odpowiedzi, 7 odpowiedzi, and was last updated 23/05/2021 by Anonim.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #206003
  naagosh

  Witam! Ostatnio, gdy ścinałem drzewo na swojej działce (własnościowej), uciąłem sobie palec wskazujący do kości i środkowy w prawej ręce. Po przybyciu do szpitala trafiłem na oddział chirurgiczny i zoperowali mi palce. Okazało się po kilku dniach, że mam spory niedowład na skutek tego wypadku. Mój ubezpieczyciel (Allianz) twierdzi, że nie doznałem dostatecznego uszczerbku na zdrowiu, by uzyskać pieniądze z odszkodowania. Dodam, że jestem praworęczny i jest mi trudno teraz cokolwiek robić. Co w takiej sytuacji mogę zrobić?

  #283771
  dorota.hatala@amorki.pl

  Firma TRAGICZNA!!! Ja za nogę skręconą(wcześniej ta sama noga była złamana) dostałam 1% uszczerbku na zdrowiu, mało tego gdy byłam na komisji lekarskiej, „pan doktor” (starszy pan) gdy wziął do ręki moją teczkę, w prawym rogu tejże teczki przyklejona była mała różowa karteczka, z informacją od firmy :” ……(data wcześniejszego wypadku) przyznano 5% (wcześniej złamana!!) uszczerbku na zdrowiu,panie doktorze prosimy o zmniejszenie % uszczerbku na zdrowiu”, ten „megauczciwy” lekarz mi tą informacje przeczytał ale ja zmęczona czekaniem na badanie, nie skumałam…Przez tyle lat pracy człowiek czuje się jak żebrak, proszący o co?!!!! Przecież po to te durne składki człowiek płaci, zamierzam się odwoływać…NIE POPUSZCZĘ !!!!!

  #283772
  ava80

  prosze napipsac jakie ma pan ubezpieczenie w Allianz? tylko na siebie? indywidualne? jakieś grupowe? w jakich wariantach wykupione? NNW? jako polisa na zycie?
  więcej szczegółów.

  #283773
  the_one

  Odwołuj się, najlepiej jakbyś udał się do lekarza po jakąś opinię i rozsądnie napisał odwołanie. Ja w sumie czekam, bo sam się odwoływałem. Allianz przyznał mi 4% części bezspornej trwałego uszczerbku na zdrowiu – szpecące blizny. Dla mnie śmiech na sali, z resztą nie dla mnie, bo każdy kto się mnie spytał ile dostałem był w szoku zwłaszcza, ze zakres procentowy był od 1-15%, a podziale na male, średnie i duże zmiany. Mnie to orzekli jako mała zmiana na skórze, gdzie jest to keloid (bliznowiec). Napisz konkretne odwołanie + najlepiej poprzyj to dowodami. Ja w niedługim czasie powinienem wiedzieć co z tego odwołania wyniknie.

  #383658
  Agata213
  Uczestnik

  Czy ktoś wie jak z nimi walczyć bo ja już nie mam siły. Miałam wypadek zostałam potrącona na pasach. Miałam złamaną rękę w nadgarstku i sporo poważniejszych potłuczeń. Próbuje z nimi dojść jaka kwota mi się należy, bo chcą żebym się zgodziła na 500zł ugody i zamknięcie sprawy. Przecież to jest nie poważne żeby za złamanie ręki dać tyle odszkodowania. Poza tym przez miesiąc byłam na zwolnieniu i nie dość że mniej mi płacicli to jeszcze straciłam premię za brak zwolnienia – tego to już mi nikt nie zwróci. Oni są niepoważni. Już dosyłam im dokumenty z rehabilitacji izdjęcia bo mam bliznę przez to i nawet lekko zdeformowaną rękę a ci dalej swoje. Proszę o pomoc, jakąś poradę.

  #383670
  Marta Sordon
  Moderator

  Szanowna Pani,
  w przypadku, gdy propozycja ze strony ubezpieczyciela jest nieadekwatna do doznanych obrażeń, nie ma Pani obowiązku zawierać ugody. Ugoda bowiem jest zrzeczeniem się wszelkich roszeń na przyszłość i zamyka roszczenia odszkodowawcze wobec Ubezpieczyciela (także związane ze szkodą majątkową a więc np. utraconymi dochodami).
  Proszę wystąpić do ubezpieczyciela o wypłatę kwoty bezspornej odszkodowania, będzie Pani miała możliwość walczyć o wyższą wypłatę kierując reklamację (odwołanie). Więcej w samym temacie odwołania znajdzie Pani w tym poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/jak-i-gdzie-odwolac-sie-od-decyzji-ubezpieczyciela/
  Do reklamacji polecam dołączyć dokumentację medyczną z prowadzonego leczenia oraz rehabilitacji, dokumentację zdjęciową blizn oraz szczegółowy opis aktualnego stanu ręki – od lekarza prowadzącego ze wskazaniem zakresu ruchomości, ograniczeń i ew. deformacji. Można także złożyć wniosek o naoczne badanie lekarskie – komisję lekarską, celem rzetelnej oceny doznanego uszczerbku na zdrowiu.
  Równocześnie może Pani także złożyć dokumentację dot. roszczeń za utracony dochód/premię. Konieczne będzie wykazanie (najlepiej na podstawie zaświadczenia od pracodawcy i dokumentacji finansowej) straty w Pani majątku. Przy wypłacie świadczenia powinno zostać uwzględnione zarówno zadośćuczynienie za obrażenia osobowe, jak również zwrot wszystkich szkód majątkowych, kosztów leczenia, dojazdów i rehabilitacji, które nie mogą się odbyć w ramach refundacji NFZ.
  Pozdrawiam
  Marta Sordon

  #393729
  Anonim

  Allianz to dobra firma firma jak dokumenty ok to wszystko wypłaci. https://orif-rejestracja.pl

  #393730
  Anonim

  Allianz to dobra firma firma jak dokumenty ok to wszystko wypłaci. https://www.orif-rejestracja.pl

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.