fbpx

Problem z compensą

• This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Autor
    Wpisy
    ewa12801

04.08.2007podczas jazdy w przeciwnych kierunkach jazdy ,z samochodu sprawcy spadło koło-umieścił je na dachu swojego samochodu.Od ręki posługując sie gotowym formularzem zrobiłam protokół.Są wszystkie dane sprawcy szkic wraz opisem jak doszło do uszkodzenia mojego auta,wyszczególnione uszkodzenia i podpis sprawcy.Po kilkunastu telefonach i w końcu dziś otrzymałam kosztorys,nie uwzględniono mi szyby przedniej więc poleconym wysłałam prośbę o ponowne oględziny.Jednocześnie Pani likwidator stwierdziła że nie otrzymam odszkodowania gdyż sprawca nie odpowiedział na pisma które do niego wysyłała-zapytałam przez telefon co się dzieje że jest dziś 30-ty dzień od zgłoszenia a ze strony compensy nie ma żadnej woli współpracy.Wszelkie informacje jakie udało mi się zdobyć zawsze wychodziły po mojej telefonicznej interwencji.3 tygodnie czekałam na kosztorys-twierdzono mi kilka razy że został wysłany,potem pani likwidator stwierdziła że mi go wysłała na fax mojej córki.Po tym jak zjechałam panią telefonicznie w czwartek i poinformowałam że córka jest 10-cio latką ,mieszka u mnie i nie ma faxuPani mi wysłała kosztorys w piątek.Czy faktycznie jest tak że jeśli sprawca odrębnym pismem nie potwierdzi okoliczości i uszkodzeń to compensa się wymiga od wypłaty odszkodowania?

Campter.pl

Droga Pani,
    każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek zlikwidować szkodę w ciągu 30 dni (chyba, że sprawa jest na tyle skomplikowana, że się po prostu nie da, wtedy też termin ulega wydłużeniu). I w obowiązku ubezpieczyciela leży dopełnić starań aby wszelkie dokumenty zostały zebrane na czas (w razie konieczności może nawet wykonać telefon do sprawcy). W praktyce okres wypłaty odszkodowania znacznie się przedłuża.
    Jeżeli w sprawie nie ma innych dowodów, rzeczywiście ubezpieczyciele zwykle stosują praktykę potwierdzenia oświadczeń przez sprawców.

ewa12801

Kontaktowałam się ze sprawcą wczoraj wieczorem ,pokazał mi dowód nadania poleconego.Twierdzi że dostał pismo pokserował dokumenty i 15-08 odesłał.Wysłałam prośbe o ponowne oględziny pojazdu,oraz odrębne do zarządu z prośbą o nadzór gdyż uważam że likwidatorka nie należycie prowadzi sprawę i utródnia mi dostęp do dokumentów szkody.

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.