fbpx

Problem z wrakiem.

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #200478
  sesil

  Witam. Chciałem się dowiedzieć czy firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana zabrać wrak mojego rozbitego auta płacąc za niego czy wypłaca mi tylko odszkodowanie. 2 tygodnie temu miałem wypadek nie z mojej winy. Zgłosiłem szkodę do towarzystwa ubezpieczeniowego (Compensa). Przyjechał rzeczoznawca i wycenił mi szkodę na 5700 (tzw szkoda całkowita) . Dodam że kupiłem je za kwotę 9300 3 miesiące wcześniej i zamontowałem gaz za 2600PLN. Poza tym chyba dodatkowo zaniżył wartość auta przed wypadkiem gdyż w szkodzie nie uwzględnił wgniecenia drzwi które nastąpiło podczas wypadku. W ekspertyzie jest napisane że wgniecenie drzwi nastąpiło przed wypadkiem mimo iż były problemy z otwarciem tych drzwi na skutek ich przesunięcia. Co zrobić z tym fantem gdyż nie chcę być poszkodowany finansowo

  #259227
  blog

  witam
  ubezpieczeczyciel nie ma obowiazku sprzedaży Twojego wraku, ale może to uczynić ze swojej „dobrej woli” jeżeli sprzeda Ci wrak, musi oddać za niego pieniądze, co doliczane jest do odskzodowania ze szkody całkowitej (przypomnę – takie odszkodowanie to różnica pomiędzy wartością samochodu sprzed kolizji a wartością wraku, o ile!!! koszty naprawy przewyższyły wartość rynkową samochodu sprzed kolizji o 100%!).
  jeżeli sam zdecydujesz się sprzedać wrak to ubezpieczyciel powininen wziąć tą kwotę pod uwagę (nie zawsze udaje się srpzedac wrak po cenie zaproponowanej przez TU)
  pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.