fbpx

Problem z wyplata odszkodowania.

 • This topic is empty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #200867
  zielin5

  Witam!
  jest taka sprawa. tydzien temu przyhaczyl mnie samochod i uciekł. Zgłosiłem się do odszkodowania z mojego AC. Przyjechał rzeczoznawca wszystko ładnie pięknie a dzisiaj dostaje rozliczenie na maila na 833zł (do malowania 2 elementy, lampa) ale mniejsza o to. Dzwonie do link 4 i pytam czy to jest kwota którą dostane a kobieta do mnie mówi, że nie, to jest zabrane na poczet nastpnej składki i musze jeszcze dopłacić. Szczerze to bardziej by mi sie opłacało samemu to naprawić. i pytanie czy mogę teraz zrezygnowac z tej polisy i nie płacić? czy jak? Dodam, że polise mam rozłożoną na 2 raty, termin zaplacenia 2 raty mija za prawie miesiąc a oni mi zabrali te pieniądze na kolejna składke. Samochód w tym tyg idzie na sprzedaz a pani konsultantka powiedziała że i tak i tak musze zapłacić ta 2 składke. jak to sie wszystko ma? z gory dziekuje za pomoc!

  #261071
  Mopsik

  Jeśli sprzedasz auto,to z racji tego,ze AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym,ubezpieczyciel ma obowiązek oddać Ci pieniadze za każdy niewykorzystany dzień ochrony…jeśli do raty masz miesiąc,a sprzadajesz auto za tydzień,to za 3 tygodnie powinni zwrócić składkę…

  #261070
  zielin5

  to dlaczego nie chca wyplacic mi odszkodowania? i jakie tow ubezpieczeniowe mozesz mi na przyszlosc polecic? bo z link 4 rezygnuje napewno.

  #261072
  Mopsik

  Przyznam szczerze,że nie mam pojęcia dlaczego pieniądze z odszkodowania mają iść na poczet składki…Jeśli to nie nieporozumienie,to wątpliwe kompetencje konsultantki…Proponuję spróbować ponownie…Byćmoże po prostu miałeś pecha….Co do rozwiązania umowy,to zajrzyj do OWU…Powinna być tam informacja,czy przy nie opłaceniu składki AC jest rozwiazane…U mowa z OC przy nie opłaceniu nie zostanie rozwiązana…Jest obowiazkowe i będę Cę windykowali…Chyba,że auto sprzedasz…
  Pozwodzenia…
  Co do ubezpieczyczycieli,to nie wiem co doradzić…Niestety,ja nie jestem mobilna:)

  #261073
  Pablo_1st

  to już lepiej nie szukaj! wszyscy ubezpieczyciele mają zapis w OWU, że w przypadku wypłaty odszkodowania potrącane są nieopłacone raty. Niektórzy mają jedynie zastrzeżenie, że odstępstwem od powyższego jest szkoda do jakiejś tam minimalnej wysokości, albo np. tylko najbliższa nieopłacona rata. To takie zzabezpieczenie, żebyś zapłacił za polisę zanim z niej zrezygnujsz. Chciałbym tu zauważyć, że ubezpieczasz się na cały rok, za pełną wartość auta ( a nie proporcjonalnie do opłaconej składki), zapłaciłeś tylko połowę składki ale już wypłatę to byś chciał całą. Na prawdę ne widzisz sprzeczności? To jakbyś zamówił pizzę w knajpie, ale że dwóch kawalków nie dałeś rady to zapłacisz tylko za to co zjadłeś, a resztę niech zabiorą.
  I jeszcze wrócę do zwrotu składek za niewykorzystany okres, można się po nie zgłosić ALE WYŁĄCZNIE jeśli nie było szkody. Tak, tak, poczytaj OWU… i pomyśl uczciwie, czy to nie jest logiczne :)
  możesz wycofać się z wypłaty odszkodowania i zachować czyste konto, zwrot skaldek jeśli będzie to symboliczny (tylko za niewykorzystany opłacony okres), ale czy to się w konsekwencji opłaca? zdecyduj sam

  #261074
  zielin5

  czyli moge zrezygnowac z wypłaty? wtedy nie bede miał potrąconej znizki. w ogole dla mnie jest smieszne wycenianie wg nich szkody.

  #261075
  dimmu3

  Na pewno możesz zrezygnować, jeśli po zobaczeniu wyceny uznasz, że wycofujesz zgłoszenie szkody. Wtedy po sprzedaży samochodu spokojnie odbierzesz sobie pozostałą część AC oraz nie zapłacisz drugiej raty. Ale wydaje mi się, że nie powinieneś tego robić, bo zwrot części składki przysługuje Ci nawet po zgłoszeniu i wypłaceniu szkody częściowej. Tak jest w OWU, ale na wszelki wypadek zadzwoń do Link4 i spytaj, czy rzeczywiście, gdyby coś kręcili, to pisz, myślę, że wspólnie ich załatwimy ;). Ewentualnie jeśli zdecydujesz się na likwidację szkody, mogą zażądać zapłaty tej różnicy między drugą ratą a wyceną szkody, ale wtedy spokojnie to zapłać, a później po sprzedaży samochodu odzyskasz tą kasiurkę, jako zwrot z niewykorzystanej części ubezpieczenia.

  Dla pewności cytat z OWU:

  Jeśli z jednej z przyczyn określonych w §16 rozwiązano umowę ubezpieczenia przed upływem końcowego terminu okresu ubezpieczenia, wskazanego w dokumencie
  ubezpieczenia, to ubezpieczającemu przysługuje zwrot części zapłaconej składki za okres niewykorzystanej ochrony ubezpieczeniowej, liczony proporcjonalnie
  za każdy dzień pozostający do końca umowy ubezpieczenia. Zwrot składki nie następuje w przypadku:
  17.1. wypłacenia przez Link4 odszkodowania z tytułu szkody polegającej na całkowitym zniszczeniu bądź utracie ubezpieczonego samochodu;
  17.2. wypłacenia przez Link4 odszkodowań za częściowe uszkodzenia samochodu na łączną sumę przewyższającą sumę ubezpieczenia; w przypadku zawarcia umowy ze zmienną sumą ubezpieczenia, podstawę obliczenia stanowi wartość pojazdu obliczona na dzień rozwiązania umowy.

  P.S.
  Dlaczego nie zgłosiłeś tego zdarzenia do takiego specjalnego funduszu, który wypłaca odszkodowanie w przypadku ucieczki sprawcy? Pogadaj ze swoim TU, sprzedającym OC, czyli pewnie Link4. Po co masz tracić zniżki z AC.

  #261076
  zielin5

  Gadałem z konsultantem link 4 i powiedzial, ze w przypadku powstania szkody nie wypłacą mi kasy po sprzedarzy auta, a o tym, ze jest takim funduszu ucieczkowym nie slyszalem nawet. poza tym nikt w link 4 nie zaproponował mi tego. moge to jeszcze jakos odkrecic?

  #261078
  Pablo_1st

  Nie znam owu link4 ale te ktore do tej pory studiowalem innych firm wyraznie wskazują, ze w przypadku szkody zwrot skladki nie przysluguje. Nie rozumiem jednak jakiego zwrotu sie spodziewasz skoro nie oplaciłes kolejnych rat?

  #261079
  Pablo_1st

  A UFG czyli ubezp. Fundusz gwarancyjny nie placi za szkody na mieniu jesli sprawca jest niezmany

  #261080
  Pablo_1st

  Zanim dimmu znow udzielisz kolejnej madrej rady radze troche pokory. Sypiesz cytatami wyrwanymi z konteksu a masz klopot w czytaniu ze zrozumieniem . Zajrzyj do Paragrafu 18. Owu link4.Tam stoi jak byk, ze zwrot nie przysluguje po wyplacie

  #261081
  zielin5

  no z jakiej racji mam placic za caly rok ac skoro auto uzywam 4-5 miesiecy i idzie do innego wlasciciela?

  #261082
  Pablo_1st

  Powiedz co Ty rozumiesz pod pojeciem polisa ubezpieczeniowa? Dla mnie to umowa- place 8% wartości auta i w zamian spie spokojnie przez rok. Nie wazne czy jezdze ostroznie czy zglaszam szkode raz w miesiacu-ubezpieczalnia placi,nie zadajac dopłaty, to jej ryzyko.jak w ruletce, wszyscy placą a jeden zbiera pule.ty zgarnąles wygrana i odchodzisz od stołu a jeszcze zadasz wpisowego… Polisa to umowa na ryzyko, a to się dokonało, wiec i zaplata sie nalezy.

  #261083
  zielin5

  ciekawie to przedstawiles;-)
  juz kapuje

  #261084
  dimmu3
  Pablo_1st wrote:
  Zanim dimmu znow udzielisz kolejnej madrej rady radze troche pokory. Sypiesz cytatami wyrwanymi z konteksu a masz klopot w czytaniu ze zrozumieniem . Zajrzyj do Paragrafu 18. Owu link4.Tam stoi jak byk, ze zwrot nie przysluguje po wyplacie

  Niestety nie potrafię znaleźć fragmentu, o którym piszesz, gdybyś był tak dobry, to zacytuj albo podaj konkretny punkt paragrafu 18.
  Rady, jakich udzielam to tylko moje zdanie, mylić się mogę, dlatego radzę skonsultować to z ubezpieczycielem. Nie pobieram za to pieniędzy, a wiedzą dzielę się z dobrego serca. Być może, że z tym funduszem to nie jest dobry trop, ale na stan mojej wiedzy i rozumienia OWU, to zwrot za niewykorzystany okres przysługuje nawet w przypadku wypłaty. Chętnie zweryfikuje moją wiedzę, gdyby ktoś zechciał mi wyjaśnić.
  Pozdrawiam

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 26)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.