fbpx

procedura po złożeniu odwołania do PZU [?]

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    siatkarka7

Witam. Interesuje mnie to jak wygląda procedura po złożeniu odwołania do PZU , złożyłam odwołanie do PZU ponieważ nie zgadzałam się z wysokoscią % jaki mi przyznano (złożyłam 3 tygodnie temu), czy ktoś składał odwołanie i mógłby mi przybliżyć jak to wygląda, jaki papierek się dostaję, ile trzeba czekać na jakiej zasadzie to wszystko działa [?]

slaj8

Ja też pisałem odwołanie 15.04.2008r. bo nie dostałem żadnego odszkodowania (też mam swój post możesz przeczytać) i dostałem odpowiedź dzisiaj że nie przysługuje mi odszkodowanie. Ale nie przestane na tym napiszę jeszcze raz do innej instytucji bo mi się należy jakiś procent. Życzę powodzenia.

siatkarka7

ja dostałam ale ten najniższy procent bez żadnej komisji lekarskiej…przyznano mi 3% a za rekonstrukcje acl itd. należy się conajmniej 8-10%.
    dzięki i równiez życzę powodzenia :)

blabus

radzę dokładnie przeczytać OWU na podstawie których została zawarta umowa ubezpieczenia

siatkarka7 – nie wiem na jakich dokładnie zasadach jest zawierane ub. NNW w PZU, ale jeśli wypłata jest na podstawie tabeli, a skoro nie miałaś żadnej komisji lekarskiej to chyba tak jest, to zazwyczaj odwołanie nic nie daje, bo w takich przypadkach w tabeli znajduje się jeden określony procent, przypisany do określonego urazu, w Twoim wypadku było to 3%

slaj8 – analogicznie do powyższego, jeśli w OWU na podstawie których zawarłeś umowę ubezpieczenia jest napisane, że wypłata świadczenia następuje na podstawie tabeli, a uraz którego doznałeś się w niej nie mieści, to nawet skarga do Rzecznika Ubezpieczonych raczej Ci nic nie da, jedynie ew. sąd
    TU zawsze będzie argumentowało, że podpisałeś umowę ubezpieczenia a tam jest jasno powiedziane, że przed podpisaniem zapoznałeś się z OWU, a więc tym samym zgadzałeś się na warunki w nich zawarte

dokładnie czytajcie OWU!! tam każdy przecinek ma znaczenie

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.