fbpx

Produkt niebezpieczny?

 • This topic is empty.
Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Autor
  Wpisy
 • #207605
  Tomek_W

  Witam
  Uległem wypadkowi spadając z drabiny rozstawnej (w kształcie litery A). Drabina złożyła się opadając o jeden szczebel, ja straciłem równowagę i spadłem. Drabina była źle rozłożona przeze mnie, ponieważ nie założyłem górnego szczebla w zaczep zabezpieczający przed złożeniem. O tym, że powinienem w taki sposób rozkładać tą drabinę dowiedziałem się niestety po wypadku. Na umieszczonej na drabinie instrukcji w postaci piktogramów takiego ostrzeżenia nie było, a wszystkie „polecenia” rysunkowe zostały spełnione. Do drabiny nie była dołączona również żadna instrukcja opisowa (instrukcja dosłana przez sprzedawcę po wypadku także nie wspomina o konieczności specjalnego rozkładania).
  Czy w takiej sytuacji mogę domagać się odszkodowania od importera w ramach odpowiedzialności za produkt posiadający cechy niebezpieczne?
  Dodam tylko, że to było pierwsze użycie zaraz po zakupie. Skutki wypadku to uraz kręgosłupa, złamana ręka w nadgarstku (pięć tygodni gips), tydzień w szpitalu, 2 m-ce L4 – obecnie rehabilitacja.

Oglądasz 1 wpis (wszystkich: 1)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.