fbpx

Proszę o szybką odpowiedź.

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200843
  Kingusia

  Córka w dniu 4 stycznia 2008r. uległa wypadkowi. Stało się to, gdy wracała autobusem PKS ze szkoły do domu. W autobus uderzył samochód ciężarowy. Było to zderzenie czołowe. Po wypadku została zabrana do szpitala, gdzie zrobiono jej prześwietlenie prawej nogi oraz czaszki. Prześwietlenie czaszki wykazało złamanie podstawy nosa, zaś RTG nogi nie wykazało złamań. Po konsultacjach neurologicznej, chirurgicznej, laryngologicznej oraz ortopedycznej córka została wypisana do domu w stanie dobrym. Złamany nos się zrósł i obyło się bez operacji. Po półtora miesięcznej przerwie córka nadal narzekała na ból nogi wtedy też umówiłam się na wizytę do ortopedy (miała ona miejsce 20 lutego 2008) . Lekarz stwierdził, że od czasu wypadku córka ma zerwane wiązadła w stopie (okolice kostki) i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie miała operacje. Obecnie ma ona nogę w gipsie na okres 3 tygodni, po tym czasie lekarz ma zadecydować o operacji.
  Córka jest uczennicą pierwszej klasy LO; od 7 stycznia przebywa na zwolnieniu lekarskim będzie ono trwało do 4 maja (jeśli nie będzie ona miała operacji). W szkole nie wyrazili zgody na nauczanie indywidualne, gdyż odległość do naszej miejscowości wynosi ponad 20 km i nauczyciele nie chcą tyle dojeżdżać. W szkole pani wicedyrektor otwarcie powiedziała nam, że córka może zapomnieć o zdaniu do następnej klasy. Córka wiązała z tą szkołą wielkie plany i nadzieje na swoją przyszłość.
  Nie wiem, co mam robić w tej sytuacji. Gdzie mam domagać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie od sprawcy wypadku? I czy jest to w ogóle możliwe? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

  #260984
  fik

  W takiej sytuacji jak najbardziej Ma Pani prawo ubiegać się a nawet należy się domagać odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku w tym przypadku wchodzi w grę Ubezpieczyciel ciężarówki która spowodowała to zdarzenie.

  #260982
  Kingusia

  Bardzo dziękuje za poradę.

  #260983
  szpecjalista

  w grę może wchodzić spore zadośćuczynienie biorąc pod uwagę utracone szanse Twojej córki.

  #260985
  Kingusia

  Jestem naprawdę wdzięczna za pomoc.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.