fbpx

prowizja od kosztów opieki

  • This topic is empty.
Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #207544
    oskar1959

    Czy firma odzyskująca odszkodowanie ma prawo do pobrania prowizji od koszrów opieki osób trzecich nad poszkodowana . Kwota odszkodowania składa się z trzech kwot – 1. zadośćuczynienie , 2. koszty leczenia , 3. koszty opieki.Proszę o odpowiedż

    #291915
    Mariusz

    Wszystko zależy od umowy, która została zawarta…

    #291916
    KP
    oskar1959 wrote:
    Czy firma odzyskująca odszkodowanie ma prawo do pobrania prowizji od koszrów opieki osób trzecich nad poszkodowana . Kwota odszkodowania składa się z trzech kwot – 1. zadośćuczynienie , 2. koszty leczenia , 3. koszty opieki.Proszę o odpowiedż

    Tak jak napisał użytkownik Centrum Polska wszystko zależy od zapisów umowy.

    #291917
    oskar1959

    W umowie nie ma konkretnego zapisu o w/w kosztach natomiast inne są dokładnie sprecyzowane np koszty leczenia nie pobiera

    #291918
    oskar1959

    Tznm od kosztów leczenia – nie pobiera, zadoścuczynienie -pobiera, natomiast o kosztach opieki nie ma wzmianki w umowie

    #291919
    Mariusz

    Zapis mówi, że prowizja jest pobierana od wszystkich świadczeń, natomiast wyłączność stanowią koszty leczenia itp…

    #291920
    oskar1959

    Czyli , że koszty opieki osób trzecich nad chorą nie są kosztami leczenia? Tylko inne świadczenie

    #291921
    Mariusz

    Dokładnie tak.

    #291922
    paruslex

    Koszty leczenia to również koszty opieki o których mowa w art. 444 par. 1. W doktrynie od dawna akceptuje się pogląd, że koszty opieki nad poszkodowanym w domu, jak i nawet odwiedziny w szpitalu, które miałby wpłynąć na lepsze samopoczucie poszkodowanego , są kosztem leczenia. na poparcie SN z 7.10.1971 II CR 427/71. Wiadomo, że opieka bliskich nie jest rozumiana jako opieka pielęgniarska, bo za taką należy przedstawić fakturę i jeśli by zaistniała była by umieszczana w kategorii jako koszty leczenia.
    Nie jest to świadczenie w rozumieniu assistance do ubezpieczeń na życie i takie umiejscowienie tego roszczenia jest błędne.
    Jeżeli więc w umowie jest zapis, że prowizja jest pobierana od zadośćuczynienia to tylko od tego jest pobierana. Spokojnie można uznac, żę umowa jest na twoją korzyść, bo jeżeli jest wyraźny zapis od czego prowizja jest pobierana, to wszystkie pozostałe kwoty, jakkolwiek nazwane, jeżeli nie jest określone, że pobierane jest od nich wynagrodzenie to znaczy, że są wolne od prowizji.

Oglądasz 9 wpisów - 1 z 9 (wszystkich: 9)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.