fbpx

Przedawnienie urazu

Avatar
olaf557
Poszkodowany

Witam

Mam pytanie odnośnie przedawnienia urazu. Doznałem urazu 2013.12.17 - zdiagnozowano jako stłuczenie dłoni prawej. Ból nie ustępował, byłem odsyłany na zabiegi fizyko itp. Po pewnym czasie (tj. 2015.10.22) zdecydowałem się prywatnie wykonać badanie rezonansu magnetycznego. Jak się okazało, ujrzano tam " złamanie i cechy martwicy kości łódeczkowatej". Następnie udałem się do ortopedy, była operacja, następnie druga w celu usunięcia stabilizacji. Na ostatniej operacji się skończyło- co w sumie można uznać za zakończenie leczenia, gdyż problem w pewnym sensie zniknal (dalej odczuwalna jest pewna bolesność, lecz jest to spowodowane nieodwracalnymi uszkodzeniami).

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Kiedy dzwoniłem do ubezpieczyciela, dowiedziałem się iż szkoda jest przedawniona gdyż liczy się data urazu (2013.12.17). Ale co kiedy w sumie ten uraz został błędnie zdiagnozowany? Czy mogę np. wziąć pod uwagę rozpoczęcie leczenia w dniu 2015.10.22, kiedy to faktycznie dostrzeżony został uraz w MRI? (mam później stwierdzenie przez Ortopedę złamania)

Prosiłbym bardzo o pomoc.

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam

Avatar
Blazej.Andruszkiewicz
Poszkodowany

O jakim ubezpieczeniu mowa i co się stało ?

Avatar
olaf557
Poszkodowany

Ubezpieczenie było w szkole, PZU albo NAU, muszę się jeszcze dowiedzieć dokładnie. Był to uraz na lekcji WF

Avatar
leszekg2
Poszkodowany

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków(NNW) młodzieży szkolnej jest najczęściej zawierane w formie ubezpieczenia grupowego, a ubezpieczającym jest szkoła. W ubezpieczeniu tym, prawo do uzyskania świadczenia z zawartej umowy uzależnione będzie od tego czy dziecko uległo wypadkowi powodującemu skutki określone w ogólnych warunkach danej umowy.

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać