fbpx

PTU żąda dowodu rejestracyjnego

Avatar
adko
Poszkodowany

Witam,

PTU podczas zgłaszania szkody zażadało kserokopię dowodu rejestracyjnego. Dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję po wypadku i przekazany do organu, który go wydał. Wydział komunikacji może wydać kserokopię dowodu właścicielowi (współwłaściciela brak, a żona nie ma upoważnienia), który jednak wciąż przebywa na OIOM-ime. Czy jedynym wyjściem jest czekanie na wyzdrowienie poszkodowanego w wypadku? Aktualnie poszkodowany nie jest w stanie podpisać upoważnienia (auto nie posiada karty pojazdu).

Dziękuję i pozdrawiam,

Adam

Avatar
bochenek
Poszkodowany

no niestety musisz przedstawic jakis dowod posiadania pojazdu. Najczesciej jest to wlasnie Dowód Rejestracyjny, moze byc karta pojazdu. Jesli karty nie wydano a taka sytuacja jest, to przedstaw umowe kupna - sprzedazy i z krotkim opisem, dlaczego nie ma dowodu.

Umowa taka wystarczy do wyplaty.

Mowie ocywiscie o polisie OC.

Jesli szkoda jest likwidowana z polisy AC auta, to bez dowodu sie nie obejdzie - na pewno beda sprawdzac badania techniczne, czy masz zrobione:)

Avatar
adko
Poszkodowany

Serdecznie dziękuję,

Adam

Avatar
gruz
Poszkodowany

Przy szkodzie OC możesz przedstawić jeszcze oryginalną decyzję o zarejestrowaniu pojazdu - TU zrobi kopię i powinno być ok.

Przy AC - też to wystarczy, ale trzeba by dodatkowo załatwić wypis z przeglądu technicznego (pojechać w miejsce gdzie był robiony i pogadać).

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać