fbpx

pytanie o ustawe?

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #207614
  kesler

  Witajcie.Mam pytanie czy istnieje taka ustawa mowiaca o tym ze auta powyzej 3 lat sa naliczane z cennika czesci tanich -zamiennikow?Chodzi o kosztorys z T.U.

  #292095
  assistance

  Nie ma takiej ustawy, co najwyżej TU może zawrzeć taki punkt w OWU ubezpieczenia AC.
  Proszę dokładniej opisać problem.

  #292096
  kesler

  Dziekuje za odpowiedz.Lakiernik ktory mial mi naprawic auto z polisy sprawcy powiedzial mi ze jest takie rozporzadzenie .Dodam ze mam auto z 2004 rokui jak powiedzial w zwiazku z czym nie naleza mi sie czesci oryginalne a zamienniki.Napisalem mu pelnomocnictwo aby dalej zajal sie moja sprawa ,zrobil swoj kosztorys i wystawil dla T.U. faktury.Czego nie wiedziec czemu nie zrobil?Twierdzi ze nic nie uzyska z T.U.Dodam ze dostalem pieniadze z kalkulacji ofertowej na konto reszte mial zrobic pan lakiernik.. Pozdrawiam.

  #292097
  assistance

  Witam,

  Lakiernik wprowadza Pana w błąd. Zgodnie z orzecznictwem ubezpieczyciel zobowiązany jest pokryć wszystkie celowe, ekonomicznie uzasadnione wydatki poniesione w celu przywrócenia poprzedniego stanu pojazdu. Do wydatków tych należy zaliczyć koszty nowych części i innych materiałów, jeżeli ich użycie było niezbędne do naprawienia pojazdu. Ponadto, jeżeli uszkodzone części były oryginalne, do naprawy należy użyć części oryginalnych.

  Polecam zmianę warsztatu, bo ten ewidentnie działa nie na Pana korzyść, tylko ubezpieczyciela.

  #292098
  Miszka

  Do Pani Agnieszki:
  Czy dysponuje Pani orzeczeniem na potwierdzenie tezy cyt.:”Ponadto, jeżeli uszkodzone części były oryginalne, do naprawy należy użyć części oryginalnych”?

  #292099
  assistance
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.