fbpx

rehabilitacja stawu kolanowego

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200122
  marck

  Mam krótkie pytanie jak powinna przebiegać rehabilitacja stawu kolanowego? jakie zabiegi stosować aby jak najszybciej dojść do pełnej sprawności ? I ile powinna trwać ?

  Pozdrawiam

  #258175
  abcde

  Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi.4 kwietnia upadłam lekko na kolana na betonową posadzkę. Mam od wielu lat zwyrodnienia w obu stawach. Poczułam ból na łączeniu mm czworogłowego uda z rzepką.Było prześwietlenie, nie ma złamania, nie ma skręcenia, jest malutki krwiak, 2 dni później potwierdzony przez wykonanie USG (lekarz wykonujący badanie stwierdził, że krwiak jest mały i powinien się wchłonąć, nie ma potrzeby robić punkcji). Ortopeda unieruchomił mi staw, zalecił kule oraz leki p/p zakrzepowe i na wzmocnienie stawów:Recalcin, Detralex, Rodanol S, Clexane oraz Arkalen do wcierania.Lekarka – ortopeda 4 kwietnia wykonała punkcję, okazało się że jej zdaniem nie była konieczna. Po tygodniu, dokładnie wczoraj stwierdziła, że niepotrzebnie wykonałam USG (na własną rękę badanie wykonałam prywatnie) i ponownie wykonała punkcję. Nie udało się zciągnąć płynu. Mój wynik USG brzmi następująco: Chondromalacja kłykci kości udowej II st. Wysięk w zachyłkach nadrzepkowych zwłaszcza po stronie bocznej. Więzadła poboczne bez uchwytnej patologii. Znaczny przerost ciała Hoffy oraz maziówki. W zakresie rogu przedniego strefa hipoechogeniczna mogąca odpowiadać staremu urazowi. nad rzepką lewą po stronie bocznej krwiak w zakresie . czworogłowego uda o wymiarach: 7,4×13,7 mm. Struktury dołu podkolanowego b.z. Po stronie prawego kolana chondromalacja jak wyżej. Struktury dołu podkolanowego bez zmian w USG.
  Proszę o informację, jak długo mam mieć unieruchomione kolano (ból prawie minął) i jak długo powinna trwać jego rehabilitacja.

  #258176
  adamlukasiak

  Nie ma jednej zasady ile powinna trwać rehabilitacja. Jeśli ból jest znacznie mniejszy, można zaczć uruchamiać kolano, początkowo unikać jednak należy maksymalnych zakresów ruchów i przeciążania stawu. Jeśli jest taka możliwość polecam cwiczenia w wodzie.

  #258177
  iza

  Moja córka złamała noge w kostce chodziła w gipsie przez cztery tygodnie.Po godzinie od zdjęcia gipsu strzeliło jej coś w kolanie .Okazało się że doszło do fragmentaryzacji w st.kolanowym i założyli jej gips na trzy tygodnie.Czy powinna iść na rehabilitacje po zdjęciu gipsu ?Czy lekarz powinien mi dać takie skierowanie?ICzy powinna mieć kontrolnie prześwitloną noge?;)

  #258178
  semi

  Użytkownik abcd.przeczytałem twoje problemy,mam podobny tylko zjednym kolanem,właśnie jestem po artroskopi stawu kolanowego i czekam z ncierpliwością na lepszą jego kondyćję. Wprzpadku chondromalacii elementów współpracujących kolana musisz udać się do ortopedy traumatologa,celem dokonania artroskopi kolana,im pużniel ,tym gożej dla ciebie ,masz dopiero II stopień a będzie trzeci ,który można wychodować sobie w skutek zaniedbania,lub wykonywania rużnych badań do szuflady.Artroskopia jest to naj mniej inwazyjny sposób lecznia tych dolegliwości.

  #258179
  Mako

  Mam 21 lat i od 10 lat cierpie na bóle kolan, które pojawiają sie podczas prób mocnego zgięcia nóg w stawie kolanowym np.ćwiczenia składów ze sztangą czy nawet klękania. Niedawno lekarz reumatolog stwierdził,że najprawdopodobniej mam wrodzoną lateralizację rzepki, jednak do pewnej diagnozy musze poczekać do 14 maja (wtedy będę mieć wykonywane USG stawów kolanowych). Jeżeli diagnoza się potwierdzi to czy będę musiała poddać sie rehabilitacji? Na czym ona będzie polegać?Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.