fbpx

Renta z UFG po wypadku komunikacyjnym.

Avatar
pbbablin
Poszkodowany

Już dawno tu się nie udzielałem. Miałem w 2009 r wypadek 2 komunikacyjny. Po pierwszym rentę ZUS i jednorazowe odszodowanie. Po 2 z tej okazji ze renta z ZUS to od nich miałem tyko chorobowe. Postarałem się o rente z UFG dostałem wyrównawczą i do tej pory mi płacili. Ze przed wypadkiem od zusowskiej dorabiałem umowa na cały etat. Wysyłałem do tej pory decyzje Zus i mi przedłużali na ten sam okres. A co roku pit 37 i mi podwyższali do najniższej krajowej netto. W zeszłym po komisji też im wysłałem i poprosiłem bo na moją prośbę przeszyłali decyzje. A w tym roku inna likwidatorka się tym zajęła i mi odebrali. Dali 2 biegłych a i mimo wszystko opierali się na decyzji zus ze się nie pogorszyło ze nie idzie odrożnic skutków obrazenia głowy. Ale nie wdzieli pod uwage wogóle kręgosłupa uszkodzenia syjnego i L2-L3. CO MOZNA TERAZ ZROBIĆ?

Avatar
kjan
Poszkodowany

Proponuję skorzystać z usług firm które się specjalizują w tej tematyce. Ja korzystałem z Vox veritas. Mają darmową poradę więc jak zadzwonisz to wszystko się

Avatar
Izabella86
Poszkodowany

kjan jak to jest? tutaj zachęcasz do skorzystania z ofert konkretnej kancelarii a kilka minut później dodajesz post jako klient z zapytaniem czy firma jest warta uwagi :( ciekawe z kogo chcesz zrobić wariata?

Katarzyna Neczaj
Katarzyna Neczaj
Biegły / ekspert

Witaj,

W tej sytuacji pozostaje ci złożyć reklamację, jak decyzja nadal będzie odmowna a ty się z nią nie zdarzasz to pozostaje złożyć pozew aby biegli i sąd ocenili zasadność roszczenia.

Pozdrawiam

Katarzyna

Avatar
Katic
Poszkodowany

Myślałam, że UFG to wypłaca tylko jak ubezpieczyciel jest niewypłacalny.

Katarzyna Neczaj
Katarzyna Neczaj
Biegły / ekspert

Witak Katic,

Zachęcam do zapoznania się z fajnym artykułem Rzecznika Finansowego, poniżej link

https://rf.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/ubezpieczenia-komunikacyjne-odpowiedzialnosci-cywilnej-oc-zasady-ogolne/Jakie_zadania_realizuje_Ubezpieczeniowy_Fundusz_Gwarancyjny__Kiedy_Fundusz_wyplaca_odszkodowania___20236

Pozdrawiam

Katarzyna

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać