fbpx

Samochodowy wypadek w pracy – sprawca zginął

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #201047
  MichalWinkler

  Witam. Proszę o podpowiedź co do postępowania.
  Ponad miesiąc temu (11.03.2008)miałem wypadek. Na samochód, którym jechałem (w czasie pracy – samochód służbowy) czołowo najechało drugie auto. W wyniku zdarzenia kierowca – sprawca zginął na miejscu. Na dodatek nie miał przy sobie rzadnych dokumentów. Policji udało się ustalić tożsamość spawcy lecz do dzisiaj nie mam informacji co do ubezpieczyciela lub choćby co do właściciela samochodu, którym jechał sprawca.
  Ja z licznymi złamaniami lewej nogi oraz zwichnięciem stawu skokowegi i stawu Choparta na 15 dni trafiłem do szpitala, przeszedłem operację i zapowiada się jeszcze długa rehabilitacja na razie mam nogę w gipsie i zwolnienie do 30.05.2008.
  Czy przysługuje mi jakieś odszkodowanie? Z jakiego tytułu, kiedy i do kogo się po nie zwrócić?
  Będę wdzięczny za pomoc.
  Pozdrawiam
  Michał

  #261712
  Campter.pl

  Witam,
  jak najbardziej masz prawo do odszkodowania. Brak danych co do ubezpieczyciela pojazdu sprawcy wypadku nie jest jednoznaczne z zamknięciem sprawy. Nadal możesz zgłosić roszczenie o odszkodowanie przez dowolną ubezpieczalnię do Funduszu Gwarancyjnego. Postępowanie trwa dłużej, ale odszkodowanie będzie wypłacone w pełnej wysokości.
  Oprócz zadośćuczynienia masz prawo zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji, kosztów dojazdów i opieki (jeżeli jest konieczna). W sprawie utraconych dochodów – dostaniesz pełne wynagrodzenie z ZUS (100% wynagrodzenia gdyż wypadek miał miejsce w czasie pracy). Jeżeli z tytułu zwolnienia chorobowego (na skutek obrażeń doznanych w wypadku) utraciłeś premię, zaliczki, podwyżki lub możliwość awansu zawodowego również możesz starać się o wyrównanie tych strat. Dalsze roszczenia zależą od zebranej dokumentacji.
  W razie potrzeby służymy radą.
  pozdrawiam

  #261713
  MichalWinkler

  Dzięki za poradę.
  A kiedy powinienem zgłosić się do Funduszu z roszczeniem? Już teraz czy po zakończeniu leczenia? Na pewno powstaną jeszcze dodatkowe koszty związane z konsultacjami i rehabilitacją, czy jeżeli zgłosze się po odszkodowanie teraz to zamyka to drogę do zwrotu kosztów, które dopiero powstaną? A co z zadośćuczynieniem? Czy Fundusz wypłaca je również? O jaką kwotę można wystąpić?

  #261714
  bartnik

  Do Funduszu możesz sie zgłosić już teraz i nie czekać na zakończenie leczenia , nie stracisz nic, bo na początek dostaniesz wypłatę zaliczkowa, tzw bezsporną a potem w trakcie leczenia trzeba trzymać wszystkie faktury i zaświadczenie i cały czas dosyłać do nich.

  #261715
  Ewania

  Mowa tu jest tylko o odszkodowaniu z OC.
  A czy w Twoim zakladzie pracy przeprowadzono postepowanie powypadkowe?
  Uznano Ci wypadek za wypadek przy pracy?
  To ważne, nie zapominaj o tym, bo poza 100% płatnym zwolnieniem lekarskim tez mozesz otrzymac jednorazowe odszkodowanie z ZUS z tytułu WYPADKU PRZY PRACY.

  #261716
  MichalWinkler

  Witam.
  Postępowanie powypadkowe zostało przeprowadzone – wypadek został uznany za wypadek przy pracy i obecnie otrzymuję 100% wynagrodzenia.
  Kiedy można się starać o odszkodowanie z ZUS (czy trzeba spełnić jakieś warunki)?
  Jakdługo można przebywac na pełnopłatnym zwolnieniu?
  Pozdrawiam.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.