fbpx

sąsiad zalał mi mieszkanie

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200083
  kitka

  Witam,
  sąsiad pojechał na długi weekend majowy na wakacje, nei zakręcił wody i zalał moje mieszkanie,
  jak mogę dojść odskzodowania? to od niego ? mam iść do sądu,?
  z tego co czytałam to najlepiej jakby był ubezpieczony, tylko że on nie chce mi nic powiedzieć!!
  co mam robić?

  #210014
  mariankaP

  Witam,
  Jeżeli na Wasze mieszkanie jest zawarta polisa, to sprawa wydaje się mało skomplikowana. Szkodę należy zgłosić do swojego ubezpieczyciela, a on wystąpi do odpowiedzialnego za naprawienie szkody z regresem i wtedy sąsiad albo zwróci wypłacone odszkodowanie, albo poda dane swojego ubezpieczyciela.

  W przypadku, gdy Wasze mieszkanie nie jest ubezpieczone należy wystosować pisemne zapytania do sąsiada, a w przypadku”zlewczego” podejścia przez niego do zagadnienia polecam wydział cywilny w sądzie rejonowym – zazwyczaj działa

  #210015
  kitka

  pisemne wezwanie!? sobie chyba żartujesz!? on to do śmieci wyrzuci! próbowałam już wszystkiego, sądzę, że sprawa stanie na tym, że już to odpuszczę. remont będzie kosztował w sumie 3tysiące. cóż zrobić.

  #210016
  imported_michal

  hej!
  nie odpuszczaj sprawy!
  postrasz sąsiadów aby pokryli straty, proponuje fortel, wyślij wygadanego znajomego, niech zadzwoni do drzwi i powie że jest prawnikiem reprezentującym Ciebie i wzywa ich do zapłaty za remont! niech powie, że koszty remontu nie są wysokie, a w przypadku gdy sprawa trafi do sądu, będą musieli pokryć dodatkowo nie tylko koszt remontu, ale także wynajęcia adwokata strony przeciwnej oraz pokryć koszty sądowe!
  daj cynk co uczyniłaś w sprawie!

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.