fbpx

skąd odszkodowanie?

Avatar
stefania24
Poszkodowany

witam,

miałam niedawno wypadek samochodowy, kierowała koleżanka, ja byłam pasażerem. Wypadek był nie z naszej winy. Na skutek wypadku chodzę w kołnierzu ortopedycznym, mam zwichnięty staw obojczykowo-mostkowy, i zwichnięty nadgarstek. Na szczęście nic w sumie groźnego, ale do pracy chwilowo się nie nadaje.

Natomiast moje pytanie brzmi: czy należy mi się jakieś odszkodowanie? I jeśli tak to skąd? Bo jestem studentem zaocznym - wracałyśmy ze szkoły; pracuje i mam dodatkowe ubezpieczenie - ale tam jest za % uszczerbku zdrowia; OC sprawcy wypadku; NNW koleżanka miała chyba wykupiony.

Przyznaje, że nie wiem jak się do tego zabrać.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Avatar
Pro Bono
Poszkodowany

Należy ustalic OC sprawcy wypadku, potem skrupulatnie zebrac dokumentację zdrowotną, a następnie przygotowac zgłoszenie rozczeń do ubezpieczyciela, uwzględniające zarówno wnioski wypływające z obrażeń, które powstały wskutek wypadku, jak również bieżące orzecznictwo sądowe odnoszące się do problematyki szkód na osobie. Odpowiednia argumentacja może tylko zwiększyc szanse na szybką i adekwatną do szkody wypłatę odszkodowania.

Avatar
falenica
Poszkodowany

Masz przede wszystkim możliwość ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy kolizji. Musisz ustalić kto jest ubezpieczycielem sprawcy i jaki jest numer polisy. Jeśli koleżanka posiada notatkę policyjną, taka informacja jest tam zamieszczona. Skrupulatnie zbieraj dokumentację medyczną, która umożliwi skuteczne wystąpienie z roszczeniami z tytułu zadośćuczynienia za doznany ból i cierpienia. Szkodę zgłosić musisz osobiście jako osoba poszkodowana. Ubezpieczyciel powinien jednak wypłacić tzw. część bezsporną odszkodowania (taka forma zaliczki). Koszty leczenia naturalnie podlegają zwrotowi. Dodatkowo możesz również starać się o odszkodowanie z własnego ubezpieczenia jeśli takie posiadasz lub z ubezpieczenia szkoły ( przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia).

Avatar
stefania24
Poszkodowany

witam,

ustaliłam ubezpieczyciela sprawcy. Wniosek o odszkodowanie skladac od razu czy pod koniec leczenia?? A i jeszcze pytanko, czy za koszty leczenia tez mi zwroca kase? Bo musze porobic badania, np usg, no i zeby bylo szybciej to trzeba prywatie:/

kurcze, wiecie co najbardziej denerwuje mnie to, ze byłam pasażerem, czyli to wogole nie jest to moja wina, a jestem najbardziej poszkodowana, i musze sie teraz z tym uzerać (z bolem, lataniem po lekarzach, z zalatwianiem tego wszystkiego);/;(

Avatar
gruz
Poszkodowany

Wniosek składaj od razu. Najwyżej odszkodowanie będą wypłacać kilka razy. A na wszystkie leki, zabiegi, taxi itp koniecznie zbieraj imienne faktury!

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać