fbpx

Skręcenie kostki w trakcie pracy

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200179
  velena24

  Witam.
  Pracuje w dużym centrum handlowym. Podczas obsługi klientki nie miałam możliwości wydania reszty gotówki za zakupiony towar. Poszłam więc rozmienić pieniądze do innego sklepu. Wracając pośliznęłam się na holu w centrum handlowym. Upadłam na plecy uderzając głową o posadzkę.
  Skutki upadku były następujące: skręcona prawa kostka, ostry ból pleców oraz głowy, utrata przytomności na parę minut, krótkotrwały zanik pamięci, zbity nadgarstek. Okazało się że podłoga w tym centrum była naoliwiona. Tą informacje potwierdziła osoba z Biura Informacji Centrum Handlowego. Dowiedziałam się również, że podłoga jest naoliwiona z rozporządzenia Dyrekcji Centrum.
  Dziś mam nogę w gipsie, zbitą kość ogonową i w skutek upadku ciągle boli mnie głowa. Jakie dokumenty mam przygotować chcąc domagać się odszkodowania za wypadek? W jaki sposób mam dochodzić swoich praw w pracy i od Centrum Handlowego? Z góry dziękuje za pomoc.

  #258335
  Adam

  Oj no to sprawę o odszkodowanie masz wygraną! (chyba) masz jakichś świadków wypadku? jak wygląda leczenie? napisz co teraz z tym robisz. powinnaś to zgłosić do ubezpieczalni

  #258336
  Ewania

  Veleno – poczytaj inne wątki w tym temacie tutaj. Tam masz wszystko napisane. Musisz zglosic pracodawcy, ze uleglas wypadkowi w dniu tym i tym, prosisz o ustalenie okolicznosci i przyczyn i prosisz o uznanie wypadku za wypadek przy pracy.
  Jesli wypadek zostanie uznany za wypadek przy pracy to po zakonczonym leczeniu piszesz do ZUSu ale skladasz u pracodawcy pracodawcy wniosek o jednorazowe odszkodowanie. Dolaczasz druk N9 wypelniony przez lekarza, pracodawca dolacza dokumentacje wypadkowa i czekasz na wezwanie ZUS-u.
  Szczegolowiej opisywalam to juz nie jeden raz – poczytaj proszę inne wątki.
  Pozdrawiam:-)

  #258337
  velena24

  Dziękuje za szybką odpowiedz.
  Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałabym starać się jeszcze o roszczenie od marketu ponieważ to przez naoliwioną podłogę na holu uległam wypadkowi. W jaki sposób mam to zrobić?

  #258338
  Ewania

  Mozesz starac sie o odszkodowanie na drodze powodztwa cywilnego. Ale tu musisz sie zwrocic o porade bezposrednio do jakiegos prawnika (trzeba bedzie napisac pozew).

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.