fbpx

skręcenie szyi – rehabilitacja

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200086
  martin

  Witam

  6 miesięcy temu miałem wypadek samochodowy skręcenie szyi . Jak powinna przebiegać prawidłowa rehabilitacja po czymś takim ? przez 2 miesiące nosiłem kołnierz. Chodziłem również na rehabilitacje ćwiczenia izometryczne , sollux , teraz biorę kilka zabiegów na masaż szyi i kręgosłupa. Czy są jeszcze jakieś inne zabiegi z których mógłbym skorzystać ? Mimo rehabilitacji nadal odczuwam bóle karku i górnej części pleców co jakiś czas pobolewa mnie kręgosłup. Proszę o jakieś wskazówki ?

  Pozdrawiam

  #210019
  rufu_s1

  może warto spróbować jeszcze masaży wodnych, i krioterapii…..Powinno pomóc…

  #210020
  adamlukasiak

  Jeśli był to wypadek komunikacyjny i był noszony kołnierz, w pierwszej kolejności należy wykluczyć kręgozmyk, ale zakładam że zdjęcia były rutynowo robione zaraz po wypadku i to jest „z głowy”… Ostrożnie z masażami – sugeruję tylko „pewnych” fizjoterapetów. Ogólnie najlepiej unikać gwałtownych ruchów głową, pamiętać o prawidłowej postawie (zawsze) i nie pomagać sobie kołnierzem, bo to zdradliwe na dłuższą mete.

  #210021
  FIZJOFIT

  Witam

  Z opisu jaki Pan przedstawił wynika że do działań rehabilitacyjnych należałoby wprowadzić ćwiczenia poprawiające stabilizację lokalną – w Pana przypadku odcinek szyjny kręgosłupa jak i stabilizację globalną – mm. głębokie tułowia (poprzeczny ,wielodzielny). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas noszenia kołnierza ortopedycznego doszło do zmniejszenia wrażliwości receptorów czucia głębokiego (proprioceptorów), których jedną z funkcji jest informacja o ustawieniu poszczególnych segmentów. Może prowadzić to do niestabilności, a niestabilność do bólu. W pierwszej kolejności należy wykonać staranną diagnostykę

  http://www.fizjofit.pl

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.