fbpx

Śmierć na pasach w Oslo

iguana4
Poszkodowany

Witam serdecznie, chciałbym zasięgnąć Waszej opini na nurtujący mnie temat a mianowicie, siostra mojej Mamy pracowała z moim Bratem i Bratową w Oslo (Norwegia). W styczniu wykupiła sobie polisę w PZU ( tak jak to brat mówił na wyjazdy zagraniczne). Ciocia została potrącona na pasach gdy przechodziła przez jezdnię na zielonym świetle przez samochód ciężarowy gdzie zgineła. PZU oczywiście zaabrało się do roboty i są w trakcie sprowadzania zwłok do Polski, rozumię że odszkodowanie za śmierć Cioci dostanie osoba zapisana w polisie. Jednak mam pytanie odnośnie sprawcy norwega który przecież musiał mieć ubezpieczone auto (podobno firmowe) a więc czy należy sie odszkodowanie z racji tego ubezpieczenia (norweskiego) ? Jeśli tak to jak to załatwić i kto może sie ubiegać o takie odszkodowanie? Nadmieniam że jeszcze żyje moja Babcia czyli Mama Cioci. Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co z tym zrobić. Wiem że Cioci nikt już życia nie zwróci ale może chociaż Babcia będzie mogła dostać kilka norweskich koron za tę stratę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Wiem że jest to forum z "wysp" ale nie wiedziałem gdzie to napisać.

Kamil
Poszkodowany

Tak jak powyżej. Jeśli nie masz raportu policji z wypadku to nici z odszkodowania :(

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać