fbpx

spadł mi tynk z sufitu

skuter
Poszkodowany

spadł mi tynk z sufitu w kuchni czy należ y mi się odszkodowanie? PZU odmówiło stwierdzając,że jest to szkoda samoistna bo sufit się odparzył i nie było zalania

Ksawery78
Poszkodowany

w większości ubezpieczeń nieruchomości nie należy się ;) jeśli rzeczywiście nie było przyczyny nagłej zewnętrznej np rzeczonego zalania. A jeśli było zalanie: to i tak trzeba udowodnić lub uprawdopodobnić że było to na skutek działania osób trzecich / pogody a nie np na skutek błędów konstrukcyjno-projektowych czy wykonawczych w budynku. Przerabiałem temat na "własnym suficie" - wygrałem w II odwołaniu, bez sądu, potem odwołałem się od ich wyceny i jeszcze ugrałem drugie tyle.

Pomogła mi w tym m.in konsultacja z agentem jednej z firm odszkodowawczych który był na tyle profesjonalny że powiedział w skrócie: "my tego jako firma nie zrobimy - ale sprawdź Pan to i to, zrób Pan tak i tak a potem tak...". Pomógł. Nic za to nie wziął.

hiri
Poszkodowany

Zabrakło istotnej informacji, a mianowicie, ile tego tynku odpadło. Jeśli z całej powierzchni sufitu (mało prawdopodobne), to można próbować iść w spór z ubezpieczycielem. Ale jeśli to był tylko jakiś stosunkowo niewielki fragment - no cóż, to niestety normalka.

kaja918
Poszkodowany

No i czy coś ci się stało?

Marjed
Poszkodowany

Dobrze aby na mieszkanie była wykupiona polisa na ryzyka typu allrisk. Jeśli nie było działania zewnętrznego( żywioły, ew. sąsiad) ryzyka ubezpieczone mogą nie obejmować tego zdarzenia. Inna ewentualność: brak konserwacji ze strony właściciela mieszkania. Wtedy nie ma odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Odea
Poszkodowany

Ksawery, możesz coś podpowiedzieć? Mam ten sam problem. Mieszkanie jest ubezpieczone od zdarzeń losowych, odpad mi sufit, jakieś 2 m. Mieszkam na ostatnim piętrze. Może to przez upały. Mam odmowę wypłaty odszkodowania ze względu błędy podczas budowy, to lata 70/80. Poproszę o pomoc. Podczas malowania też odpadał tynk w innych pomieszczeniach.

Ksawery78 pisze:
w większości ubezpieczeń nieruchomości nie należy się ;) jeśli rzeczywiście nie było przyczyny nagłej zewnętrznej np rzeczonego zalania. A jeśli było zalanie: to i tak trzeba udowodnić lub uprawdopodobnić że było to na skutek działania osób trzecich / pogody a nie np na skutek błędów konstrukcyjno-projektowych czy wykonawczych w budynku. Przerabiałem temat na "własnym suficie" - wygrałem w II odwołaniu, bez sądu, potem odwołałem się od ich wyceny i jeszcze ugrałem drugie tyle.

Pomogła mi w tym m.in konsultacja z agentem jednej z firm odszkodowawczych który był na tyle profesjonalny że powiedział w skrócie: "my tego jako firma nie zrobimy - ale sprawdź Pan to i to, zrób Pan tak i tak a potem tak...". Pomógł. Nic za to nie wziął.

kasiajusta
Poszkodowany

U mnie ten sam problem. Ostatnie pietro...duzo pary podczas gotowania i dzis odpadl tynk. Bardzo duzy kawal. Czy mogl by ktos podpowiedziec jak sie za to zabrac aby otrzymac odszkodowanie od ubezpieczenia?

Odea pisze:
Ksawery, mo?esz co? podpowiedzie?? Mam ten sam problem. Mieszkanie jest ubezpieczone od zdarze? losowych, odpad mi sufit, jakie? 2 m. Mieszkam na ostatnim pi?trze. Mo?e to przez upa?y. Mam odmow? wyp?aty odszkodowania ze wzgl?du b??dy podczas budowy, to lata 70/80. Poprosz? o pomoc. Podczas malowania te? odpada? tynk w innych pomieszczeniach.

Ksawery78 pisze:
w wi?kszo?ci ubezpiecze? nieruchomo?ci nie nale?y si? ;) je?li rzeczywi?cie nie by?o przyczyny nag?ej zewn?trznej np rzeczonego zalania. A je?li by?o zalanie: to i tak trzeba udowodni? lub uprawdopodobni? ?e by?o to na skutek dzia?ania osób trzecich / pogody a nie np na skutek b??dów konstrukcyjno-projektowych czy wykonawczych w budynku. Przerabia?em temat na "w?asnym suficie" - wygra?em w II odwo?aniu, bez s?du, potem odwo?a?em si? od ich wyceny i jeszcze ugra?em drugie tyle.

Pomog?a mi w tym m.in konsultacja z agentem jednej z firm odszkodowawczych który by? na tyle profesjonalny ?e powiedzia? w skrócie: "my tego jako firma nie zrobimy - ale sprawd? Pan to i to, zrób Pan tak i tak a potem tak...". Pomóg?. Nic za to nie wzi??.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać