fbpx

Sprawca kolizji próbuje się wykręcić

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #201353
  sinesium

  Witam,
  mam problem, który zapewne dotyczy bardzo wielu poszkodowanych.
  Sprawca kolizji, wyjezdzajacy z drobi podporzadkowanej, 80-letni dziadek, probuje sie wykrecic z odpowiedzialnosci. Odecnie jego ubezpieczyciel PZU, przekazal 50% kwoty do serwisu, w ktorym bede naprawiac auto, ale z powodu konieczonosci przeprowadzenia dalszych ustalen przez ich bieglego, pozostala kwota jest zamrozona, a PZU nie chce podac mi terminu zakonczenia ustalen.
  Nie wzywalem policji. Dziadek napisal mi oswiadczenie. Mam dwóch swiadkow: zone i jej kolezanke, ktore podrozowaly ze mna autem w czasie kolizji.

  Co mam zrobic ?

  1) Napisac jakies pismo do PZU ? jakie?
  2) podac dziadka do Sadu Grodzkiego – chetnie bym to zrobil, chociazby po to, by zrobili mu badania i odebrali prawo jazdy. ( o ile to mozliwe ) za te kretactwa.

  Prosze o pomoc

  #263508
  Riaa

  Witam, w zasadzie z obowiązującym prawem ubezpieczyciel w przypadku jednoznacznej sytuacji powinien wypłacić odszkodowanie do 30 dni od zgłoszenia roszczenia. Jednak w uzasadnionych przypadkach, gdy sprawa jest bardziej skomplikowana wypłata świadczenia może nastąpić dopiero po 90 dniach, jednak każde opóźnienie musi być uzasadnione przez ubezpieczalnię. Jeśli zdecydujesz się na skierowanie sprawy do sądu możesz powołać się na obowiązek przywrócenia wartości pojazdu sprzed wypadku, zgodnie z tą zasadą poszkodowany nie może być stratny z powodu, że ktoś inny uszkodził jego pojazd. Musisz jednak pamiętać o kosztach związanych z założeniem sprawy sądowej.

  #263509
  Pablo_1st

  sam koszt „założenia sprawy” nie jest znów aż tak wysoki. Problemem jest czas i ewentualnie adwokaci jeśli ktoś niezazbytnio sam sobie umie poradzić ze skleceniem pozwu. A do meritum, podejżewam, że dziadzio ma niewiele wspólnego z 50% potrąceniem, ktoś widocznie doszukał się współwiny, czy słusznie czy nie tego już nie oceniam

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.