fbpx

Sprawca zbiegł z miejsca wypadku? z jakiego tytulu odszkodowanie?

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #201284
  rocco

  Witam,
  ponad miesiąc temu byłam pasażerką samochodu, który uległ wypadkowi. Jadący z przeciwka wyjechał nam przed samochod i zmusil nas do ostrego manewru w prawo aby uniknąc zderzenia czolowego. W wyniku czego dachowalismy. Sprawca wypadku uciekl z miejsca zdarzenia – jest nie znany do tej pory (dodam ze sledztwo jest juz umozone). Trafilismy do szpitala. W wyniku wypadku doznalam zlamania kręgosłupa (trzonu kręgu L1) i wieloodłamowego zlamania obojczyka. Oprocz tego wiele potluczen, uraz głowy, itd.
  Z jakiego tytulu moge sie starac o odszkodowanie (OC? NW? Moje ubezpieczenie na życie?)
  Czy starać się już teraz czy po skończonym leczeniu?
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  #263317
  Campter.pl

  witaj, brak możliwości zidentyfikowania sprawcy szkody nie oznacza jednocześnie braku możliwości uzyskania należnego odszkodowania (w przypadku szkód wywołanych ruchem pojazdów!). W celu likwidacji szkód tego typu powołany został Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, gdzie składa się roszczenia w przypadkach, gdzie sprawca nie został zidentyfikowany.
  Czy na miejscu Twojego wypadku była obecna policja? Posiadasz notatkę policyjną?
  Możesz starać się o zadośćuczynienie, być może również o inne odszkodowania (zależnie od doznanej szkody, np. zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji).
  Jeżeli pojazd, którym jechałaś posiada ubezpieczenie NW, możesz uzyskać odszkodowanie również z tego źródła, podobnie jak w przypadku posiadania własnego ubezpieczenia na życie.
  Zapraszam na konsultacje telefoniczne.

  #263315
  rocco

  Dziekuję za odpowiedz.
  Policja oczywiscie byla, jednak niestety żaden ze swiadkow nie spisal, ani nie zapamietal numerów rejestracyjnych samochodu sprawcy wypadku. Wiec ten po prostu sobie odjechal :-(
  Mam tylko pytanie, kiedy moge zaczac sie starac o to odszkodowanie? Juz teraz czy po skonczonym leczeniu (ktore chyba bedzie dosc dlugo trwalo)?
  Pozdrawiam

  #263316
  rocco

  …..dodam ze notatkę policyjna równiez posiadam.
  Jak sie mozna z Panstwem skontaktowac telefonicznie?

  #263318
  Campter.pl

  Jeżeli jesteś w posiadaniu notatki to możesz śmiało składać roszczenie. Decyzja czy zrobić to teraz, czy po zakończeniu leczenia – należy do Ciebie. Faktem jest, iż złożenie roszczeń teraz nie oznacza jednocześnie braku możliwości jego podwyższenia, dlatego zakończenie leczenia nie jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia procedury.
  Możesz kontaktować się z nami telefonicznie bądź przesłać zgłoszenie przez stronę www (link w stopce).
  Służę radą w razie dalszych pytań.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.