fbpx

Stłucza w Holandii nie z naszej winy

Avatar
gonia22
Poszkodowany

Witam,

mój mąż miał nie dawno stłuczkę, oczywiście nie z jego winy. Stał na skrzyżowaniu z zamiarem skrętu w lewo, po kilku sekundach inny samochod uderzył w tył naszego samochodu. Zdarzenie miało miejsce w Holandii. Samochód ubezpieczony jest w Polsce, no i nieszczęsne OC też zapłacone. Z tego co dowiedzieliśmy się od naszego ubezpieczyciela odszkodowanie musi być dochodzone w Polsce, bo posiadamy OC. Mąż pojechał do holenderskiego rzeczoznawcy, który wycenił szkodę na ponad 4 tyś euro. Dziś otrzymaliśmy informacje na temat odszkodowania. Ubezpieczalnia przyznała nam odszkodowanie w wysokości ponad 4 tyś ZŁOTYCH!!!!!

Samochód musimy naprawić tu w Holandii, dlatego sądze, że 4 tysiące złotych nie pokryje nawet kosztu połowy wyrządzonych szkód!

Proszę o pomoc w zredagowaniu pisma z odwołaniem od decyzji.

Jakie argumenty można podać i na jakie art. prawne moglibyśmy się powołać.

Avatar
fabianopulos
Poszkodowany

sprawca wypadku ma ubezpieczenie oc polskie czy holenderskie ???

Avatar
gonia22
Poszkodowany

Sprawca wypadku ma ubezpieczenie holendersie.

Avatar
fabianopulos
Poszkodowany
gonia22 pisze:
Sprawca wypadku ma ubezpieczenie holendersie.

odszkodowanie z OC w tym przypadku można dochodzić bezpośrednio w Holandii w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy wypadku tak by było najkorzystniej.

Inna możliwość to zgłoszenie do reprezentanta do spraw roszczeń zagranicznego towarzystwa ubezpieczeń w Polsce; dane reprezentanta możesz ustalić za pośrednictwem http://pbuk.pl/index.php?option=com_facileforms&ff_name=reperezentanci&ff_page=1&Itemid=64

do kogo zgłosiliście szkodę i kto chce wypłacić 4 tys. zł.???

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać