fbpx

Stłuczka na parkingu

 • This topic has 1 odpowiedź, 2 odpowiedzi, and was last updated 03/08/2021 by Izabela Praska.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #393795
  Asia1523
  Uczestnik

  Witam, bralam udział w stłuczce parkingowej pod zakładem pracy, wycofywalam auto zaparkowane prostopadle, wyprostowałam auto, ruszajac facet chciał mnie przypedzic i zachaczył tylnimi drzwiami o tylny róg mojego samochodu, ja mam lekkie otarcie on wgniecione drzwi, na wjezdzie na parking obowiazuje znak 10km/h, wysiedlismy z samochodów i gosciu zaproponował, że każdy zrobi swoj samochód. Zgodzilam sie. Na drugi dzień w pracy, chciał już pieniadze do reki, nie wyraziłam zgody, wiec zgłosil szkode do ubezpueczalni z mojej winy. Nie bylo policji, nie spisalismy oswiadczen. Jak sie zachowac??

  #393804
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam serdecznie,

  z krótkiego opisu zdarzenia wnioskuję, że to ten drugi kierowca był sprawcą kolizji. Nie pozwolił Pani dokończyć manewru i wyprzedzając Pani samochód zahaczył o niego.

  W takich sytuacjach warto spisać oświadczenie i zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia, nawet jeśli strony „się samodzielnie dogadają”. Jeśli nie ma Pani oświadczenia, nie było policji to może chociaż ma Pani zdjęcia z miejsca zdarzenia albo oświadczenie świadka?

  Radziłabym Pani zgłosić swoją szkodę do ubezpieczyciela OC tego drugiego pojazdu (numer rejestracyjny należy wpisać w wyszukiwarce PBUK i znajdzie Pani ubezpieczyciela właściwego).

  Jeśli Pani nie podpisała oświadczenia przyznającego się do winy, Pani ubezpieczyciel OC po przyjęciu zgłoszenia powinien skontaktować się z Panią mailowo, listownie lub telefonicznie i poprosić o potwierdzenie okoliczności zdarzenia. Wtedy będzie miała Pani szansę przedstawić swoją wersję wydarzeń. Ubezpieczyciel poznając obie, podejmie decyzję, czy tamtemu kierowcy wypłaci odszkodowanie z Pani ubezpieczenia OC czy nie.

  Pozdrawiam,
  Izabela Praska

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.