fbpx

Szkoda OC inter risk

Avatar
Radosław1991
Poszkodowany

Witam mialem szkodę z OC uszkodzone dwie pary drzwauto całe w oryginale drzwi uszkodzone też w oryginalnym lakierze a ubezpieczalnia dała jedne drzwi do naprawy a drugie do wymiany. Co z tym zrobić ewidentnie stracę na wartości auta przy sprzedaży

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Panie Radku, ubezpieczyciel wykonując kosztorys ma obowiązek zaproponować odszkodowanie, które przywróci stan pojazdu sprzed szkody. Jeżeli drzwi miały duże uszkodzenia a ich naprawa byłaby niemożliwa, to wtedy w kosztorysie uwzględniana jest wymiana części. Jeżeli jednak mamy do czynienia z zarysowaniami czy małymi wgnieceniami, to ubezpieczyciel ma prawo zakwalifikować część do naprawy. Problemem może być jednak zaniżone odszkodowanie. Czy ubezpieczyciel nie zaniżył stawki roboczogodziny, ceny materiału lakierniczego lub ceny części zamiennych stosując części nieoryginalne? Myślę, że warto by było przeanalizować sprawę i zobaczyć, czy może Pan liczyć na dopłatę https://odzyskaj.info/odszkodowania/cesja-szkod-na-pojazdach/ .

Wspomniał Pan także o utracie wartości pojazdu. Po szkodzie jest możliwość uzyskania odszkodowania za utratę rynkowej wartości pojazdu ale tylko w przypadku, gdy w chwili zdarzenia samochód miał mniej niż 6 lat i został naprawiony w autoryzowanym serwisie. Czy w tej sprawie mamy do czynienia z taką sytuacją?

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać