fbpx

szkoda osobowa – ubieganie się o odszkodowanie

wojtek_odra
Poszkodowany

W grudniu ubiegłego roku tj.2008 r. miałem wypadek po którym nastąpiło stopniowe leczenie kolana:

1.Pogotowie - stwierdzenie stłuczenia

2.Lekarz - punkcja + 2 tygodnie gipsu

3.Dwu krotna punkcja

4.Rezonans magnetyczny (stwierdzenie zerwanie więzadeł krzyżowych i przednich i dodatkowo coś z łękotką niezbędna operacja0

4.Prywatna klinika - Koszt operacji ok.15 tyś lub od pól roku do roku czekania.

Jak widzicie mamy początek marca, jestem na liście oczekujących na operację(mam 16 lat i niestety rok bez piłki,etc to dla mnie wielka męka ale co zrobic).

Chce ubiegać się już o odszkodowanie. Czy mogę już się o nie ubiegać??

falenica
Poszkodowany

Nie napisałeś czego dotyczył wypadek, co się dokładnie wydarzyło?

wojtek_odra
Poszkodowany

Wypadek na skuterku, wpadłem w poślizg :/

ckrakow
Poszkodowany

Jeżeli ze swojej winy wpadłeś w poślizg czyli jesteś sprawcą tego wypadku niestety nienależy Ci się odszkodowanie, ale jeżeli według policji (notatka policyjna wskazuje sprawce i poszkodowanego) jesteś poszkodowanym należy Ci się odszkodowanie. Pozdrawiam

blackpanther
Poszkodowany

1. o odszkodowanie starasz się zawsze po zakończonym leczeniu a nie w trakcie leczenia

2. jeśli jesteś ubezpieczony to staraj się o odszkodowanie- najwyżej ubezpieczyciel Ci odmówi :)

wojtek_odra
Poszkodowany

Heh ckrakow policja nawet nie wie o zdarzeniu. Była gleba wstałem i pojechałem dalej :) No to muszę czekać na zakończenie leczenia ;)

gruz
Poszkodowany
blackpanther pisze:
1. o odszkodowanie starasz się zawsze po zakończonym leczeniu a nie w trakcie leczenia

Możesz podać powód dla którego tak uważasz?

Abstrahując od powyższego zdarzenia, w sytuacji czysto hipotetycznej, jeśli poszkodowany będzie się leczył 5 lat to ma czekać ze zgłoszeniem szkody? - nie sądzę.

wojtek_odra, jeśli posiadasz wykupione NW to możesz zgłosić szkodę. Natomiast jeśli byłeś pasażerem to możesz również ubiegać się o odszkodowanie z OC skutera.

wojtek_odra
Poszkodowany

Ok dzięki :) Będą się ubiegał, nie mam zamiaru czekać, operacja, rehabilitacja...co najmniej 1,5 roku czekania, a warto spróbować.

blackpanther
Poszkodowany
gruz pisze:
blackpanther pisze:

Możesz podać powód dla którego tak uważasz?

Abstrahując od powyższego zdarzenia, w sytuacji czysto hipotetycznej, jeśli poszkodowany będzie się leczył 5 lat to ma czekać ze zgłoszeniem szkody? - nie sądzę.

wojtek_odra, jeśli posiadasz wykupione NW to możesz zgłosić szkodę. Natomiast jeśli byłeś pasażerem to możesz również ubiegać się o odszkodowanie z OC skutera.

tak- mogę;

1. w założeniu odszkodowanie dotyczy określenia doznanego uszczerbku na zdrowiu a jak ubezpieczyciel może przyznać % skoro leczenie nie zakończyło się jeszcze?

2. jeśli mowa o ZUS- należy dostarczyć druk n9 czyli o zakończeniu leczenia (wypadki związane z pracą)

3. na zgłoszenie są 24 m-ce od daty wypadku- bynajmniej tak było do tej pory

4. co do tych 5lat- to patrz 2. Trzeba zgłosiś zakończone leczenie podstawowe. W innych przypadkach, tzn braku zakończenia jakiegokolwiek leczenia, nie wiem jak to jest więc nie wypowiadam się

• Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać