fbpx

SZKODA Z AC PZU, zaniżona wycena pomocy!!!!!!

• This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    burak1985

witam
    30 czerwca miałem kolizje ( uderzyłem w zaparkowany samochód), wezwałem policje bo nie bylo właściciela drugiego pojazdu.
    rzeczoznawca przyjechał na miejsce zrobił oględziny ale nie mogliśmy otworzyć maski, wiec zrobione były dodatkowe oględziny w warsztacie po częściowym rozkręceniu mojego samochodu.
    wszystko niby OK rzeczoznawca miły nie robił problemów.

na następny dzień odbieram wycenę szkody, kwota do wypłacenia jest bez VATu, policzono amortyzację 50% i oczywiście częsci zamienne a nie oryginały ( nie wszystko- cześć oryginałów)

również w kosztorysie naprawy nie uwzględniono wszystkich części które uległy uszkodzeniu)

dodam ze kupując ubezpieczenie AC wybrałem wariant droższy co oznaczało wypłatę odszkodowania z VATem i bez potrącenia 50% amortyzacji części- tak zostałem poinformowany przez osobe która sprzedawała mi ubezpieczenia.

jak mogę dochodzić rzetelnej wyceny szkody w moim aucie ( bmw 528 z 1996r)

co napisać w odwołaniu aby uwzględnili moje żądania i sie do nich zastosowali.

czy kierując sprawę do sądu po wygraniu jej dostane zwrot kosztów sądowych od PZU czy nie.

PROSZE POMóżCIE BO PZU TO Są NORMALNE ZłODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!!!

szczypiorek

spokojnie, przecież możesz oddać auto do autoryzowanego serwisu, poprosić o wykonanie kosztorysu przez tenże serwis i dać do akceptacji do PZU. Jeżeli serwis uzna więcej części do wymiany/naprawy niż PZU należy wezwać rzeczoznawce z PZU na dodatkowe oględziny. Nie zarobisz na tym, ale jeżeli nie chcesz dopłacać to może warto tak to załatwić.

burak1985

wczoraj poprosiłem mojego kolegę który jest rzeczoznawcą o wycenę tej szkody.

kolega nie wprowadził wszystkich częśći z kosztorysu wyceny i wyszło tak:
    – przy amortyzacji 50% kwota do wypłaty to około 9350zł
    – bez amortyzacji ale na zamiennikach 11200zł

jak widać wycena rzeczoznawcy z PZU jest bardzo ale to bardzo zaniżona.

może ktoś podpowie jakie argumenty użyć w odwołaniu?

pozdrawiam

Pablo_1st

radziłbym zacząć od lektury OWU AC, na podstawie którego zawarłeś umowę ubezpieczenia. Prawdopodobnie stoi tam jak byk, że wykupioną amortyzację i VAT oraz bez zamieników otrzymasz jeśli przedłożysz faktury, jak chcesz na kosztorys to leci standardowo. I koledzy tu nie pomogą…

Aga1

PZU to banda oszustów-miałam kosztorys na w kwocie 2000 a wypłaco mi 450 zł.Muszę wystąpic na drogę sądową.

cindy 328

dokładnie-banda oszustów!!! mi za beemkę zniżyli parę tyś, teraz droga sądowa!!!
    najlepiej idź do dobrego radcy prawnego, który profesjonalnie napisze odwołanie,
    jezeli odmówią (jak w moim przypadku) pozostaje droga sądowa-nie ma się co bać, bo
    słyszałam, że nie musisz nawet brać udziału w rozprawie.

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.