fbpx

szkoda za samochód

• This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Autor
    Wpisy
    mchelectronic

Witam mam pytanie.
    Miałem wypadek , nie z mojej winy . Auto zostało skasowane i nadaje się do kasacji
    tak stwierdził rzeczoznawca z firmy sprawcy . Auto przed wypadkiem wycenili na 4600
    a po wypadku chcą mi wypłacić 3400zł .
    Chciałem zapytać czy po zezłomowaniu auta i przedstawieniu papierów firma
    ubezpieczeniowa ma mi obowiązek wypałcić pełną wartość auta czyli te 4600 zł ?
    Czuje się po prostu oszukany , ponieważ nie rozumiem dlaczego ja mam jeszcze
    dopłacać do interesu skoro jestem poszkodowany . Jest to mój pierwszy wypadek od 10 lat
    i nie miałem wogóle styczności z taki sprawami .

Marcin

blog

witam w niedziele wyborczą:)
    głosowałeś już?;)
    a tak merytorycvznie: jeżeli została orzeczona szkoda całkowita (tzn koszty naprawy przewyższają wartość pojazdu przed szkodą – sprawdź to koniecznie!) to szkoda może zostać zlikwidowana w dwojaki sposób:
    1)wrak sprzedaje ubezpieczyciel i wypłaca Ci kwotę wartości rynkowej pojazdu z dnia szkody
    2)wrak sprzedajesz Ty i ubezpieczyciel wypłaca ci kwotę równą różnicy między wartością rynkową pojazdu a wartością wraku.
    napisz mi jaki jest koszt naprawy pojazdu, powinieneś go mieć w papierach, jeżeli nie ma, tzn że ktoś tu może kręcić lub co najmniej nie dopełnił formalności.
    pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.