fbpx

szukam rady!

• This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy
    Retpmac81

Witam!
    Zwram sie z prośba o radę. Mam problem związany z nieśmiałością. W każdej nowej sytuacji, bądz w towarzystwie osób które słabo znam, albo nie znam wcale odczuwam deprymującą nieśmiałość. Nie jestem w stanie skupić swojej uwagi na jakiejs konkretnej rzeczy. Jestem bardzo skrępowany, ciężko mi sie wtedy np. wypowiadać. Proszę o jakąś rade jak radzić sobie w jakiś prosty sposób z nieśmiałością.

Monika Dreger psycholog

Można yobrażac sobie spotkania z obcymi osobami, wtedy w rzeczywiśtości może Pan się poczuć mniej skrępowany. Może Pan stosować techniki relaksacyjne przed takim spotkaniem. Jednak niesmiałość jest sprawa bardzo indywidualną. Proponuję wizytę u psychologa, wtedy powinniście Panstwo dobrać odpowiednie sposoby radzenia sobie z niesmiałością.
    http://www.dreger.kei.pl/index.php?p=10

petardka

Witam;-)
    zwracam sie z prosba o rade.moj problem jest zwiazany z moim mezem.Jestesmy po slubie 7 miesiecy i ostatnio odkryłam ze mnie oszukuje.Robi to wrecz idealnie gdyz zalogowal sie na czacie telefoniczno-randkowym.Tam poznał wile kobiet zali im sie ze jest samotny albo ze jest nieszczesliwy bo zona go oposcila jak wyjechala za granice.W stosunku do jednej z kobiet byl tak nahalny ze musiala zmieniac num komorki.Ten problem mam od 2 lat z przerwami.Rozmawiałam z nim szczerze i spokojnie na ten temat ale nie uzyskałam zadnej konkretniej odpowiedzi wiec dałam spokoj.Myslałam ze ma po prostu taka rozrywke ale jak zobaczyłam jego biling to sie az przeraziłam.Na pierwszy rzut oka wydajemy sie szczesliwym malzenstwem i tez tak to odczuwałam.czułam sie kochana.Faktem jest to ze maz odmawia mi stosunkow, nie jestem jakas nimfomanka ale wydaje mi sie ze sex raz czy dwa na miesiac to malo. moze to ma jakis zwiazek z tymi esemesami ktore do nich pisze.Nie umie zrozumiec dlaczego on to robi! czy to jakies jego uzaleznienie bo jesli by to byla zabawa to by sie nie chciał umawiac.Nie wiem co mam o tym wszystkim myslec gdyz jestem juz zmeczona omawianiem jednego i tego samego problemu gdyz to zadnego skutku nie daje i robi to co robił.Prosze o jakas rade abym juz nie musiala sie borykac z tymi problemami.

Monika Dreger psycholog

To nie Ty musisz zacząć borykać się z tymi problemami ale Twój mąż. To, co Ty możesz zrobić to jedynie pogodzić się z tym co mąż robi, albo odejść.

Moim zdaniem mąż musi jak najszybciej dotrzeć do psychologa, aby zobaczyć skąd biorą się jego zachowania i aby podjął decyzję – leczyć się czy brnąć dalej w te problemy.

Paula13

Witam! Od 8 miesięcy jestem w związku z mężczyzną. Jest nam ze sobą dobrze, chcę spędzić z nim życie, ale pewna sprawa przeszkadza mi w byciu szczęsliwą. Moj chłopak był wcześniej w dwóch poważnych związkach. Ze swoja ostatnią partnerką miał wziąć ślub, ale ona go zdradzała i na dodatek była straszną materialistką. Dosyć szybko po rozstaniu z nią związał sie ze mną. Problem polega na tym, że bardzo brakuje mi romantycznych gestów z jego strony. Wiem, że swoją była zabierał do restauracji, robił jej prezenty i obsypywał kwiatami (ja dla przykładu dotychczas dostałam tylko kilka róż i dwa razy byliśmy w restauracji). Nie chodzi mi o to, że wydaje na mnie mniej pieniędzy, czuję sie po prostu gorzej traktowana i jest mi przykro z tego powodu. Wiem, że On mnie kocha, ale nie chce myśleć, że słabiej niż tamtą. Chcę żeby o mnie dbał. Nie rozumiem dlaczego On tak postępuje. Czy może to mieć związek z jego bolesnymi przejściami? Rozmawiałam z nim o tym, ale nic się właściwie nie zmieniło. Co mam zrobić, jak to zmienić? Proszę o poradę

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.