fbpx

Termin wyplaty odszkodowania.

 • This topic has 5 odpowiedzi, 4 odpowiedzi, and was last updated 15/10/2020 by Damian.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200318
  krystyna

  Witam. 30 czerwca miałam wypadek samochodowy nie z mojej winy(wina była bezsporna) Zgłosiłam szkodę do TU sprawcy wypadku z jego polisy oc. Sprawca potwierdzil przed policją swoją winę i przyjął mandat. TU Hestia orzekło o szkodzie calkowitej i po kilku prośbach przysłali nam protokół szkody w pojeździe(z uwagi na odległość i stan zdrowia nie mogłam byc obecna przy oględzinach) Od dnia oględzin do dziś minęło 26 dni roboczych i nie możemy doprośic się od Hesti protokołu wyceny szkód. Poza tym okazało się po miesiącu od dnia zgłoszenia szkody, że Hestia wystosowała do policji prośbę o notatkę służbową z przebiegu zajścia ale podobno nie może jej uzyskać. Po interwencji w Policji okazało się, iż Hestia do tego dnia nie złożyła prośby o wydanie tej notatki !Nadmienię, iż dostarczyliśmy Hestii wszystkie dokumenty o jakie do nas się zwracano. W zwiazku z tą sytuacją mam następujące pytania:
  1) Ile dni na wyplatę odszkodowania ma Hestia (czy są to dni kalendarzowe czy robocze ) ?
  2) Czy jest określony termin od dnia oględzin do dnia wystawienia protokołu wyceny szkód (jeśli jest to jaki i czy dni kalendarzowe czy robocze) ?
  3) Czy protokół oględzin oraz wyceny szkód powinien posiadać mój podpis(o nic takiego nie zostałam poproszona)?
  Dziękuję z góry za podpowiedź i pozdrawiam.

  #258729
  asia

  Witam,
  1) czas w jakim powinno być wypłacone odszkodowanie to 30 dni od momentu otrzymania zgłoszenia szkody. 2) nie ma takiego terminu, wiąże termin wypłaty odszkodowania. ubezpieczyciel ma obowiązek przedstawić dokumenty będące podstawą wypłaty odszkodowania – w tym przypadku kosztorys naprawy i szkód w pojeździe.
  3)nie ma takiej konieczności.
  Czy doznała Pani obrażeń w wypadku? warto zgłosić szkodę w przypadku doznania obrażeń.
  pozdrawiam

  #258730
  krystyna

  Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi także czy te 30 dni to dni kalendarzowe ale chyba tak. Szkodami osobowymi zajmuje się juz odpowiednia firma. Dziękuję i pozdrawiam.

  #393467
  Damian
  Uczestnik

  Złożyłem w lutym wniosek o odszkodowanie wypadku w maju lekarz przyznał 2% 19wrzesnia dopiero zakceptowano te procenty jest październik A ja nadal nie dostałem pieniędzy czy to jest normalne

  #393470
  Izabela Praska
  Moderator

  Witam Panie Damianie,

  abym mogła pomóc,. muszę wiedzieć więcej o zdarzeniu:
  – doszło do wypadku komunikacyjnego, przy pracy czy nieszczęśliwego wypadku?
  – jakich urazów Pan doznał?
  – gdzie zgłosił Pan szkodę? Do jakiegoś ubezpieczyciela, ZUS, KRUS?
  – czy posiada Pan decyzję o przyznaniu odszkodowania?

  Po uzyskaniu odpowiedzi, będę mogła Panu coś doradzić.

  Pozdrawiam,
  Izabela Praska

  #393472
  Damian
  Uczestnik

  Był to wypadek w pracy chodzi mi CZY mogę domagać się roszczeń o odsetki za tak długie czekanie szkoda była zgłoszona w lutym w maju przyznane procenty Ale Pani NIE wiedziała czemu decyzja jest w miejscu 19wrzesnia decyzja zapadła o wypłacie i żadnych decyzji NIE odebrałem chociaż Pani w zusie twierdzi że 19wrzesnia odebrał ja Ale to jest NIE możliwe gdyż jeśli mam jakieś pismo do odebrania robię to osobiście i 19odbieralem Ale inne sprawy osobiście gdyż było to z sądu i rozprawy dlatego pamiętam ten dzień

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.