fbpx

Tragiczny wypadek

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200770
  czart

  Witam pisze ze szpitala i chcialbym sie dowiedziec czegos wiecej na temat jak i gdzie szukac pomocy w uzyskaniu odszkodowania.
  Opis zdarzenia ,
  jadac z dziewczyna motocyklem mielismy zderzenie z samochodem , wina lezy po mojej stronie , na skutek wypadku oboje stracilismy lewe rece powyzej lokci , mamy uszkodzone sploty barkowe, zlamania wielopoziomowe wieloodlamowe lewych nog. Czeka nas moze roczny pobyt w szpitalach.
  Motor ubezpieczony w pzu bez NW.
  Z gory dziekuje za pomoc.

  #260757
  imported_michal

  jeżeli winny wypadku byłeś Ty (tak stwierdziła policja czy prokuratura czy sąd?) na odszkodowanie może liczyć wyłącznie Twoja dziewczyna z OC twojego motoru.

  #260758
  czart

  Takie podstawowe informacje to ja znam.
  interesuje mnie raczej gdzie szukac pomocy , jakas konkretna firma z tradycjami , a kogo unikac, jakie prowizje moge uzyskac i jakie sa do zaakceptowania.
  Jakiej wysokosci odszkodowanie jest mozliwe do uzyskania i w jakim czasie, czy mozliwe jest otrzymanie renty z Pzu ,
  poprostu wiecej szczegolow

  #260759
  czart

  Wychodzi na to ze nie ma tu rzetelnych i konkretnych informacji i porad , tylko nabijanie postow , ech szkoda.

  #260760
  fik

  Tak jak pisał michał odszkodowanie należeć się będzie Twojej dziewczynie niestety dla Ciebie o ile nie miałeś NW (a jak piszesz nie miałeś ) nie ma najlepszych informacji.

  Jak długo trwa procedura uzyskania odszkodowania jak już pewnie wyczytałeś zależy od zakładu i wielu innych czynników (typu humory Pana likwidatora itd.) ale od złożenia dobrze sprecyzowanego roszczenia zakład ma 30 dni na ustosunkowanie się .

  czy możliwe jest otrzymanie renty tu masz artykuł za to odpowiedzialny :

  art. 444 § 2 k.c.

  Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej, albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.

  Więc w przypadku Twojej dziewczyny jak najbardziej w wyniku utraty lewej ręki z pewnością są takie przesłanki.

  A renta jest przyznawana na :
  – czas nieokreślony, kiedy to jej uchylenie bądź zmiana wysokości jest dopuszczalna tylko w razie zmiany okoliczności (art. 907 § 2 KC),
  – czas określony, dokładnie ustalony.

  A co do firm to jest ich sporo ktoś mi ostanio mówił że nawet juz około 300 czy są to firmy z tradycjami trudno powiedzieć :-)
  Moim zdaniem sensowna prowizja za tego typu usługę kształtuję sie w wysokości od 10% do 15 % z razem z VAT o tym VAcie warto pamiętać bo wiele firm go nie podaje takich które biorą powyżej 20% zdecydowanie unikać 10% 15% to są już i tak spore pieniądze.

  Szukać firm które sprawę poprowadzą przed sądowo ale gdy będzie trzeba pójdą z nią do sądu wiele tak piszę ale część zadowala się ugodą z ubezpieczycielem i dalej nie walczy.

  Pozdrawiam

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.