fbpx

trudna sytuacja jak się bronić pomóżcie?

Avatar
hipnox111
Poszkodowany

Witam

Chciałbym was prosić o poradę co zrobić w takiej sytuacji a mianowicie. Trzy lata temu miałem wypadek na motocyklu na terenie Polski. Motocykl zarejestrowany w UK. Jechałem z pasażerem po wypadku spędziłem kilka dni w szpitalu z kilkoma złamaniami. Ale chodzi o pasażera po wypadku zobowiązał em się ze postaram się pomóc jak tylko będę mógł. Zawodzie do lekarzy płaciłem za wizyty kupowałem i wysyłałem różne dość drogie żele na blizny pomagalem finansowo itd. kontakt z ta osoba się urwał i dziś dostałem wiadomość. Ze potrzebuje pieniędzy na jakieś drogie zastrzyki i numer konta. Poznałem opinie na temat tej osoby i myślę że po prostu chce wyciągnąć kasę. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji? Próbować się dogadać czy lepiej poczekać i rozstrzygnąć sprawę w sądzie i mieć spokój? Obawiam się ze jeżeli wyślę pieniądze to za jakiś czas znów się odezwie po więcej. A ja nie mam pewności czy są rzeczywiście potrzebne na leczenie.

Avatar
dariga
Poszkodowany

Czy to Ty byłeś sprawcą tego wypadku?

Jeśli tak, to podaj poszkodowanemu nazwę towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym w dniu wypadku miałeś polisę OC i numer tej polisy (nieważne, czy to polski, czy zagraniczny ubezpieczyciel) i niech sobie dochodzi roszczeń z Twojego OC - po to w końcu je masz, żeby nie płacić odszkodowań.

Rozumiem, że po wypadku poszkodowany nie korzystał z Twojego ubezpieczenia?

Avatar
Klekociku
Poszkodowany

jeśli tamto wcześniejsze było uzgodnieniem na słowo, to nie ma to przełożenia prawnego nie może od Ciebie żądać pieniędzy. Zrób tak jak mówi daria.

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać