fbpx

Ubezpieczenie komunikacyjne -Wgląd w kosztorys

• This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Autor
    Wpisy
    elthomass

Ubezpieczyciel sprawcy przesłał mi jakiś papierek w którym mam zdeklarować jaką formę rozliczenia wybieram. Mam do wyboru albo kosztorys albo rachunki.
    W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy jeśli teraz zdeklaruje się np na rachunki to nie bede miał juz odwrotu
    2. Czy jeśli wybiore kalkulacje kosztorysową dostane jakieś rozliczenie szkody z wyszczególnieniem co i jak wycenia ubezpieczyciel? Czy jest to wogóle kwota negocjowalna czy po prostu uznają moja uległość (podpisuje i godze sie na tansza dla nich wersje kosztorysowa) i przesylaja na moje konto scisle okreslona, wyliczona wedlug jedynego wlasciwego programu kwote?
    3. Czy nawet jeśli wypłacą mi odszkodowanie a moim zdaniem będzie ono za niskie mam jakieś prawo dochodzenia reszty mojego roszczenia

wcpik

nawet jeżeli wypłacą Ci za niskie odszkodowanie, zgodnie z własnym kosztorysem naprawy (masz prawo go zobaczyć i dostać niezależnie jaką formę rozliczenia szkody wybierzesz) masz prawo do odwołania od decyzji i żądania podwyższenia odszkodowania. I nie jest wcale tak, że trzeba od razu rezygnować z przyjęcia proponowanej kwoty. Grunt to nie podpisać jakiejś ugody, zrzeczenia roszczeń, bo będziesz miał problem (najczęściej przy szkodach osobowych tak się dzieje).
    wybór drogi rozliczenia w praktyce zamyka drogę do zmiany , no z kosztorysu na faktury.
    Najpierw zajrzyj w kosztorysy TU, potem im odpowiedz jaką formę rozliczenia wybierasz.

elthomass

Przed wyborem rodzaju rozliczenia (przesłali mi pismo w którym w ciągu 7 dni ma zdeklarowac forme rozliczenia) poprosiłem ubezpieczyciela o przedłożenie mi kosztorysu naprawy. Chciałbym poprostu zobaczyć jakie części i w jakiej cenie zostały ujete w kosztorysie. Po rozmowie telefonicznej mam podstawy wątpić w solidność kosztorysu. Likwidator policzył mi cene elementu tańszego montowanego w poprzedniej starszej wersji samochodu. Gdy zwróciłem mu na to uwagę … wyśmiał mnie i stwierdził bym lepiej jak najszybciej naprawil samochód bo on uzywany jest i tak a jeździć musze….

Czy jest jakis przepis który reguluje kwestie wglądu w kosztorys, nakłada na ubezpieczyciela obowiązek przedłożenia go poszkodowanemu przed decyzja o wyborze sposobu rozliczenia?

Pablo_1st

ubezpieczyciel wycenia szkodę i przedłada Ci propozycję rozliczenia i nie mus przy tym okazywać osztorysu. Nie może Ci jednak odmówić prawa wglądu w akta szkody, więc jeśli tego zażądasz pokaże Ci go, i wyda kopię.
    Zawsze możesz zmienć formę rozliczenia, do czasu podpisania UGODY, to co Ci przysłali to tylko oświadczenie, nie ugoda

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.