fbpx

Ubezpieczenie NNW

Avatar
edek111
Poszkodowany

Witam, jestem studentkę studiów dziennych na państwowej uczelni na której mam wykupione ubezpieczenie NNW, w związku z czym mam pytanie czy w przypadku poronienia mogę się ubiegać o odszkodowanie czy poronienie nie jest zaliczane do nieszczęśliwych wypadków? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Avatar
Bazyli
Poszkodowany

Nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w wyniku którego Ubezpieczony – niezależnie od swojej woli – doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł. Z definicji tej wynika że poronienie nie jest nieszczęśliwym wypadkiem a jedynie może być skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

W zależności od okoliczności poronienia możesz ubiegać się o odszkodowanie...

Avatar
edek111
Poszkodowany

Rozumiem, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź.

Avatar
kukuska
Poszkodowany

czy z pzu indywidalnego nalezy mi sie odszkodowanie,za nagły wypadek w pracy gdzie juz 3tydz nosze gorset szyinych,urazu nie stwierdzono ale wykryto liczne zwyrodnienia kregów szyjnych podniosłam w pracy gar i strzeliło mi w szyi lecze sie u neurologa poniewaz rece mi dretwiejom i mam silny bóle głowy

Avatar
Kamil20
Poszkodowany

Dzień dobry miesiąc temu w domu ciałem drzewo piła spalinowa i przeciąłem sobie palec u ręki miałem 11 szwów i teraz mam Blizne miałem 4 tyg L4 i nie mogłem chodzić do pracy, dodam że pracuje od 2 miesięcy ma umowę o prace, i mam pytanko czy mam prawo do jakiegoś ubezpieczenia? Albo czy przysługuje mi jakiś zasiłek ? Z góry dziękuję.

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

w związku z faktem, iż wypadek miał miejsce w domu istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z polisy indywidualnej (na życie lub nnw). Jeśli posiada Pan ubezpieczenie pracownicze, które obejmuje nieszczęśliwe wypadki także poza pracą, możliwe będzie również dochodzenie roszczeń z tej polisy - konieczne będzie jednak zapoznanie się z zapisami polisy oraz OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Jeśli w związku z wypadkiem przebywa Pan na zwolnieniu lekarskim, ma Pan prawo do świadczeń chorobowych w wymiarze 80% (w przypadku, gdyby wypadek wydarzył się w pracy, świadczenie wynosiłoby 100%).

W kwestii doznanego uszczerbku polecam lekturę artykułu https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/

W przypadku, gdy doszło do uszkodzenia ścięgien lub więzadeł, blizna jest spora i ogranicza ruchomość palca uszczerbek na zdrowiu może być znaczny. Uzależnione to będzie od palca, który uległ uszkodzeniu (nie wspomniał Pan czy to kciuk, palec wskazujący czy inny) oraz ręki wiodącej. Oceny uszczerbku dokona lekarz orzecznik ubezpieczyciela w oparciu o przekazaną dokumentację medyczną. W przypadku blizn dobrze również przesłać zdjęcia obrażeń, żeby zobrazować ich zakres.

Pozdrawiam

Marta Sordon

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać