fbpx

Ubezpieczenie w Anglii

 • This topic is empty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #200850
  tom12333

  Witam

  Mam problem. Nie za bardzo wiedziałem do jakiej kategorii go opisać a tu pasował najbardziej więc piszę o co chodzi. 10.03.2008r wyjeżdżam do Walii pracować na stanowisku barmana. Mam zamiar tam zostać ok. pół roku. W umowie jest napisane:
  „Warunki ubezpieczenia społecznego oraz od nieszczęśliwych wypadków: Zgodnie z przepisami obowiązującymi w państwie pracodawcy: koszty ponosi pracownik w ramach przysługującego pracownikowi wynagrodzenia, o którym mowa w pkt.5. Składka na ubezpieczenie zdrowotne w Wielkiej Brytanii przy prezentowanej stawce na godzinę (5,52 Pounds) wynosi 11%. Pracodawca nie jest zobligowany do wykupienia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, w związku z czym zalecane jest, aby pracownik wykupił takie ubezpieczenie indywidualnie.
  Moje pytanie brzmi: co w związku z tym przysługuje mi na terytorium tego kraju? Czy warto wykupic ubezpieczenie od nast.(…) (czy lepiej w Polsce czy tam- gdzie się to bardziej opłaca). Czy od stawki 5,52 zostanie odliczone mi 11%? Czy w razie problemu z zębami czy chorobą będę zwolniony z opłat nie wykupując tego ubezpieczenia (czy w ramach tych 11% jestem ubezpieczony w tym zakresie?). Bardzo proszę o odpowiedź.

  #261005
  Adam

  każdy pracodawca w Anglii ma obowiązek wykupić ubezpieczenie OC firmy, to z niego pokrywane są koszty, odszkodowania wynikłe z zaniedbań pracodawcy wobec pracowników.

  #261006
  tom12333

  A co to jest OC?

  #261007
  trb

  Jak sama nazwa mówi Odpowiedzialność Cywilna , na zachodzie jest to standar i nic w tym dziwnego.
  Przykładowo jedziesz wózkiem z zakupami, i na parkingy zarysowałeś przypadkowo lakier na samochodzie innego klienta, w tym przypadku dajesz nr polisy OC, i nie płacisz z własnej kasy tylko pokrywa twój ubezpieczyciel

  #261008
  tom12333

  A co z nieszczęśliwymi wypadkami, kiedy to mi się coś stało. Co z pokryciem kosztów leczenia w szpitalu itp.?

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.