fbpx

ugoda z PZU

• This topic has 19 odpowiedzi, 13 odpowiedzi, and was last updated 20/06/2012 by liwias.
Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Autor
    Wpisy
    barbara79

Mógł Pan przed podpisaniem ugody zastanowić się czy ta kwota jest satysfakcjonująca ,teraz sądzenie się z PZU wydaje mi się bezsensu .Pozdrawiam.

prawnik4

PZU zawiera ugody ze zrzeczeniem się roszczeń, zatem nic w sprawie nie można już zrobić, szczególnie że sprawa wydaje się nie za duża.

W naszej dotychczasowej praktyce mamy 3 podważenia ugód, ale w sprawach gdzie poszkodowani są niepełnosprawni i tam postrzeganie sądów jest inne.

Pana sprawa jest kolejnym przejawem troski Ubezpieczycieli o poszkodowanych i dążeniem do szybkich wypłat.

liwias

Witam, moja 11-letnia córka miała wypadek rowerowy, w trakcie którego doszło do złamania otwartego obu kości przedramienia prawego z przemieszczeniem. Kości zostały złożone operacyjnie w znieczuleniu ogólnym, jedna została zespolona drutem. Po trzech tygodniach drut z kości został usunięty – także w znieczuleniu ogólnym. Łącznie została zagipsowana na 5 tygodni. Kości zrosły się prawidłowo, ale na ręce zostają dwie blizny pooperacyjne i jest ona wyraźnie grubsza.
    Złożyliśmy wniosek o odszkodowanie z PZU – dziecko jest ubezpieczone NNW w szkole na kwotę 7500zł. PZU zaproponowało nam kwotę 450zł, bez decyzji orzecznika. Czy mamy szansę na wyższe odszkodowanie? Czy raczej przyjąć zaproponowaną kwotę?

Munir

osobiście wydaje mi się że zaproponowana kwota jest zaniżona ale to moja subiektywna ocena.

liwias

Dziękuję za odpowiedzi.
    Nie przyjęłam zaproponowanej kwoty i dokumenty zostały odesłane przez likwidatora szkody do orzecznika. Zostałam poinformowana, że kwota, która została mi zaproponowana nie wynika z procentowego uszczerbku na zdrowiu, ale jest (wg pani likwidator) średnią kwotą wypłacaną przy podobnych wypadkach. Może wiec ulec zmniejszeniu (lub zwiększeniu), bo wszystko zależy od decyzji lekarza orzecznika.

Ps. Zostałam właśnie poinformowana, że lekarz orzecznik przyznał 5% uszczerbku na zdrowiu, czyli 375 zł. Jest to kwota niższa od pierwotnej. Z otrzymanej decyzji wynika, że uznano tylko uszkodzenie wg tabeli 124A, czyli złamanie kości przedramienia prawego z przemieszczeniem. Czy nie powinno być także brane pod uwagę to, że kości były składane operacyjnie i zespolone drutem, a także pozostanie blizn pooperacyjnych?

Oglądasz 5 wpisów - 16 z 20 (wszystkich: 20)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.