fbpx

Uraz doznany w drodze z pracy

Avatar
bizzz
Poszkodowany

Witam... Doznałem zerwania ścięgna Achillesa podczas powrotu z pracy. Chodnik prosty, czułem się w miarę dobrze aż nagle strzeliło ścięgno... czy w takim przypadku jest możliwe otrzymanie jakiegoś odszkodowania? lub świadczeń z tytułu wypadku przy pracy? pracuję w UK i mam jedynie ogólne ubezpieczenie pracownicze.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Avatar
joanna
Poszkodowany

Wazniejsze jest : czy byłeś na zwolnieniu, jak długo, ile dochodów straciłeś oraz czy masz dowody, że droga była nierówna i wracałes z pracy ( zdjecia, zabrala Cię karetka, świadakowie ) i czyj to teren. Pamietaj - NW czyli nieszczesliwy wypadek mozesz zglosic pracodawcy ( musi być raport ) ale takze mozesz wziac odszkodowanie jesli ktoś jest sprawcą ( tzn. nie zadbał o drogę a powinien) z OC właściciela terenu. Pozdrawiam joko

Avatar
keri
Poszkodowany
karolręka pisze:
Miałem wypadek w pracy w listopadzie 2006 i na skutek czego doznałem poważnego urazu lewej dłoni tzn. przeciecia ścięgien zginaczy palców 2,3,4i5. Przeprowadzona została operacja i 3,5 miesięczna rehabilitacja. Obecnie dłoń jest w miarę sprawna lecz nie w 100% tzn. palce 3,4i 5 nie prostują się do końca; w palcach 3,4 uszkodzone są nadal i nieodwracalnie torebki stawowe; dłoń nie jest w stanie zacisnąć się w pięść ponieważ końcówki palców pozostają proste nie zaginajęc się do wewnątrz; czucie w palcach jest wciąż ograniczone; palce szybko przemarzają; dłoń nie odzyskała w pełni siły uchwytu. W sumie mam liczne blizny po szwach o łącznej długości 28 cm. Na zwolnieniu łącznie przebywałem od momentu wypadku przez 6 mies.

PYTANIE: Jakiemu procentowi uszczerbku na zdrowiu uległem?

z góry dziekuję za pomoc - Karol

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać