fbpx

uraz kolana po wypadku motocyklowym

 • This topic is empty.
Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Autor
  Wpisy
 • #200042
  Zack

  Witam! w połowie listopada miałem wypadek na motocyklu w wyniku którego doznałem poważnego urazu kolana. Dzisiaj właśnie zakończyłem rehabilitacje.
  Sprawa jest tego typu, że motocykl miałem ubezpieczony od NW na kwotę 8000, moje pytanie brzmi, czy należy mi się z tego względu odszkodowanie? Dodam że w wypadku nie brały udziału osoby trzecie, i nie był spowodowany z niczyjej winy. Po prostu wywrotka na asfalcie spowodowana śliską nawierzchnią! Dwu tygodniowy pobyt w szpitalu i 3 miesięczny okres rehabilitacyjny.
  Na chwile obecną wybieram się do lekarza na wizytę kontrolną i po zaświadczenie o zakończeniu leczenia.
  Powiedzcie mi jak mam dalej postępować? Czy w ogóle należy mi się odszkodowanie?

  #209805
  Campter.pl

  Z tytułu szkody jaką Pan poniósł należy się Panu odszkodowanie. W tym celu powinien Pan zgłosić szkodę na druku zakładu ubezpieczeń, w którym posiada Pan ubezpieczenie na motocykl. Dołączyć do tego kserokopie dokumentacji lekarskiej. W terminie 30 dni Pana sprawa powinna być załatwiona.

  #209806
  Zack

  Czy w celu pobrania druku z zakładu ubezpieczeń muszę zgłosić się osobiście z dowodem rejestracyjnym pojazdu i ubezpieczeniem? Chodzi o to że motocykl nie jest zarejestrowany na mnie.

  #209807
  Zack
  expert wrote:
  W terminie 30 dni Pana sprawa powinna być załatwiona.

  30 dni od momentu złożenia dokumentów w PZU do wypłaty odszkodowania?

  #209808
  asia

  Tak, zakład ubezpieczeń powinien ustosunkować się do Pana pisma w terminie 30 dni.

  #209809
  Campter.pl

  Druk jest ogólnie dostępny, nie powinno być z tym żadnego problemu. dopiero po jego wypełnieniu i składaniu należy dołączyć również dokumenty dotyczące motocykla – oczywiście kserokopie.

  #209810
  Zack

  A czy nie ma znaczenia to, że rejestracja motocykla i ubezpieczenie nie jest na mnie, tylko ma inną osobę?

  #209811
  asia

  Nie ma to znaczenia. Ewentualne odszkodowanie będzie wypłacone z NW właściciela pojazdu.

  #209812
  Zack

  jak duży wpływ ma długość leczenia na wysokość odszkodowania? Bo znajomy podpowiedział mi ze czym dłużej będę zwlekał ze złożeniem dokumentów do PZU tym dłuższy czas leczenia a w konsekwencjach większy procent uszczerbku na zdrowiu. Chciałem zapytać czy to jest prawda? Bo w zasadzie data ostatniej kontroli wiąże się z zakończeniem leczenia.

  #209813
  Campter.pl

  Długotrwałość leczenia ma oczywiście znaczenie, ale nie wpływa na ustalenie uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, jeśli nie będzie Pan posiadał dokumentów z leczenia racjonalnie uzasadniających jego tak długie trwanie, to i tak to nic nie da. Niemniej, nie warto kończyć na siłę leczenia.

  #209814
  Zack

  mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okresu ważności odszkodowania. bo słyszałem że po pół roku przepada odszkodowanie, czy to prawda? a co gdy leczenie trwa dłużej niż pół roku?
  podkreślam że chodzi o ubezpieczenie szkolne i ubezpieczenie od NW!

  czy mógł by mi ekspert odpowiedzieć na pytanie?
  z góry dziękuje!

  #209815
  Zack

  Widzę że nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie to sformułuje je w inny sposób.
  Czy jest określony okres czasu w którym musimy złożyć wniosek o przyznanie nam odszkodowania? jeśli tak to jaki? I czy liczony jest on od dnia w którym doznaliśmy wypadku, czy od dnia zakończenia leczenia?
  bardzo proszę o odpowiedz, do dla mnie bardzo istotne!

  #209816
  Campter.pl

  Twoje roszczenie przedawnia się z upływem 3 lat od dnia powstania szkody, więc z pewnością nie ma tu żadnego terminu półrocznego. Leczenie nie ma tu żadnego znaczenia, dlatego zgłoś szkodę jak najszybciej.

  #209817
  Zack

  W takim razie ktoś w prowadził mnie w błąd. Dzięki wielkie za odpowiedz! ;)
  pozdrawiam!

Oglądasz 14 wpisów - 1 z 14 (wszystkich: 14)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.