fbpx

Uraz kręgosłupa po wypadku komunikacyjnym

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201359
  Boy

  Witam.
  W wyniku wypadku komunikacyjnego (prowadzac auto zostalem najechany przez kierowce z tylu) doznalem urazu kregoslupa i glowy. Pierwszej pomocy udzielono na pogotowiu (RTG kregoslupa, kolnierz ortopedyczny, stwierdzono skrecenie odcinka szyjnego i piersiowego kregoslupa). Zglosilem sie nastepnie do neurologa (stwierdzono uraz kregoslupa i uraz glowy, towarzyszyły temu bole glowy, kregoslupa, szyi, zawroty glowy itd). Wykonano tomografie glowy – wynik pozytywny, bez zmian. Dalej konsultacje u ortopedy (zalecono kolejny kolnierz ortopedyczny oraz rehabilitacje – fizykoterapeuta+zabiegi typu laser,tens,magnetronik,hydromasaze). Jestem po 4tyg. rehabilitacji, juz 10 tyg. na zwolnieniu lekarskim (tym samym nie wykonuje juz 10tyg. pracy zawodowej). Zwracam sie z zapytaniem, mniej wiecej jaki procent uszczerbku moze zostac orzeczony przez komisje lekarska z OC sprawcy? W przypadku ubiegania sie o odszkodowanie z tytulu szkody na osobie (uszczerbek na zdrowiu) z dodatkowego ubezp. na zycie, jaka moze byc maksymalna rozbieznosc co do % uszczerku na zdrowiu w przypadku CLS typowego dla OC sprawcy i CLS dot. ubzep.na zycie ? Uzyskalem informacje iz przy roznicach >3% mogę odwoływać się do CLS które orzekło mniejszy uszczerbek na zdrowiu, czy to prawada?
  Pismo o zadośćuczynienie pisać po uprzednim orzeczeniu uszczerbku na zdrowiu, kiedy to bedę znał % uszczerku? W pismie takim zwracam się o konkretna kwotę czy może kwota ta wynika z % uszczerbku na zdrowiu tj. % uszczerbku na zdrowiu x kwota zadośćuczyneinia za 1% = wysokość zadośćuczynienia?
  Dziękuję z góry na fachową poradę i pomoc.
  Pozdrawiam

  #263525
  imported_michal

  witaj
  nie jest tak i nie ma takiego unormowania prawnego aby 1% uszczerbku oznaczał jakąś konkretną kwotę. Tak wyliczają wyłącznie ubezpieczalnie, wewnętrznie, nie udostępniają takich informacji szerszej opinii. Nie jest to do końca prawidłowe, ale też nie można ubezpieczalni zarzucić z tego powodu jakichś działań niezgodnych z prawem, W prawie i orzecznictwie sądowym niestety nie ma uregulowanych kwestii wysokości zadośćuczynienia.
  Jeden poszkodowany może dostać za złamanie piszczeli 10 tys zł, inny 15 tys i przyczepić się do tego nie można, gdyż zgodnie z ustawą zadośćuczynienie dotyczy szkody niemajątkowej, ciężko mierzalnej, niewymiernej. Jak ocenić czyjeś cierpienie i ból? niema na to algorytmów niestety:)
  osobiście radziłbym Ci żądać odszkodowania już teraz przez orzeczeniem, ale koniecznie spróboj je od TU wyciągnąć i dowiesz się przynajmniej czy wszystkie szkody na ciele zostały „wycenione”, jakkolwiek by to nie brzmiało:) pozdrawiam

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.