fbpx

uraz kręgosłupa w wypadku, czy z NW sprawcy?

• This topic is empty.
Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Autor
    Wpisy
    carina

Witam. Brałam udział w wypadku komunikacyjnym uderzyło w nas auto. W wyniku tego uderzenia doznałam urazu kręgosłupa . Jak należy dochodzi odszkodowania. Dodam że sprawca przyznał się do winy i szkoda auta zostala wypłacona z jego oc. Ja niestety jeszcze się lecze.Co i kiedy gdzie mam zgłosic. Proszę o pomoc.

iras231

możesz sie starac po zakończeniu leczenia o odszkodowanie za doznaną krzywdę z oc sprawcy.

kcizla

o odszkodowanie z oc sprawcy możesz ubiegać się natychmiast, nawet w trakcie leczenia.

Jaga

Możesz dochodzić odszkodowania z NW samochodu po zakończeniu leczenia, ale z OC samochodu sprawcy tuż po wypadku. W razie pytań pomogę . Jaga

edrom
    Jaga wrote:
    Możesz dochodzić odszkodowania z NW samochodu po zakończeniu leczenia, ale z OC samochodu sprawcy tuż po wypadku. W razie pytań pomogę . Jaga

Mam pytanko, a co w sytuacji jeżeli byłam poszkodowanym pasażerem w samochodzie sprawcy wypadku? Czy w tej sytuacji mogę starać się o odszkodowanie z OC i NW sprawcy czy tylko z OC? Bardzo proszę o odpowiedź…

kcizla

zarówno z NNW jak i z OC należy się odszkodowanie. Z NNW sprawa prosta % uszczerbku x suma ubezpieczenia= odszkodowanie, natomiast z OC znacznie szerszy zakres roszczeń – zadośćuczynienie (jego wysokości nie można w sposób matematyczny wyliczyć jest to wartość „ocenna” w zależności od doznanych urazów, czasu leczenia, dolegliwości związanych z bólem i ogólnie krzywdą która wynikła z wypadku. Oprócz zadośćuczynienia – wszystkie koszty leczenia, utracone zarobki, renta wyrównawcza, zmniejszenie widoków za przyszłość, opieka osób trzecich i wszystkie inne utracone zarobki oraz poniesione wydatki

edrom

Jak wszcząć procedurę z NW? Jakie dokumenty i do kogo?

Campter.pl
    edrom wrote:
    Jak wszcząć procedurę z NW? Jakie dokumenty i do kogo?

Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym jako pasażer sprawcy masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC sprawcy oraz NW (jeżeli kierowca wykupił takie ubezpieczenie).
    W przypadku OC – zgłaszasz roszczenie wraz z dokumentacją do najbliższego centrum likwidacji szkód towarzystwa ubezpieczeniowego (wyszukaj w internecie lub zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela). Wbrew stanowisku niektórych TU – nie ma tutaj obowiązku wypełniania narzuconych przez nich druków zgłoszenia szkody.
    W sprawie odszkodowania z ubezpieczenia NW pojazdu – podobnie jak wyżej, z tym, że tutaj musisz wypełnić druk zgłoszenia szkody, dokumentacja jak wyżej. Szkody NW zgłasza się najczęściej do tych samych CLS, jednak prowadzą je inne zespoły (likwidatorzy).

Oglądasz 8 wpisów - 1 z 8 (wszystkich: 8)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.