fbpx

uraz powierzchniowy stawu skokowego

teli20
Poszkodowany

mam pytanko bylem dzis na komisji lekarskiej i lekarz mi nic nie powiedzial ile proc ent wogole nic a chcialbym wiedziec ile moge dostac % za uraz stawu skokowego odpiszcie jak najszybciej

Pro Bono
Poszkodowany

Należy cierpliwie poczekac na decyzję odnośnie stawki procentowej uszczerbku na zdrowiu. W ostateczności istnieje możliwośc skorzystania z prawa wglądu lub sporządzenia kopii, czy odpisów z akt sprawy. Pewnego rodzaju prawidłowością jest unikanie przez lekarzy orzeczników przyjmowania zbyt wysokich stawek, aby przypadkiem ubezpieczyciel nie wypłacił wygórowanej kwoty odszkodowania.

teli20
Poszkodowany

A jaki jest przedział procentowy za taki uraz? (powierzchniowy uraz stawu skokowego)

teli20
Poszkodowany

czy moglby ktos napisac mi jaki jest przedzial % zalezy mi na tym dziekuje z gory

krys09
Poszkodowany

Na tej stronie znajdziesz tabele uszczrbków ( pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_zycie_sa&group_id=41&category_id=57394&prod_id=293999)

teli20
Poszkodowany

Mam pytanie za ten uraz dostalem 0 % czy moge sie starac i napisac odwolanie czy to cos moze zmienic bo wiem ze powinnienem cos dostac pracuje place na miesiac 45 zl a ten lekarz nic mi dal a do dzis mnie boli noga i biore tabletki . pomozcie co moge teraz zrobic

racoon
Poszkodowany

czy na noge (staw skokowy) miałeś załozoną szyne gipsową?

jeśli był to tylko uraz a nie skręcenie to raczej nie kwalifikuje się do odszkodowania

teli20
Poszkodowany

nie mialem nic zalozonego. ale jestem kierowca i jak dlugo jezdze to puchnie mi w tym miejscu co bylo uderzone! ale w tabeli jest napisane wyrazie stluczenia i jest to od 1-5 % wiec bylem zdziwiony ze nic nie dostalem a jeszcze jedno od tego dostalem zapalenie stawow ! czy jest sens zeby sie odwolac bo ja mysle ze jest?

racoon
Poszkodowany

No to juz zależy od Ciebie ale z mojej wiedzy jeśli lekarz nie założył gipsu czy szyny i leczenie nie trwało zbyt długo TU nie przyznają uszczerbku na zdrowiu...

teli20
Poszkodowany

leczenie trwalo dlugo chodzilem na rehabilitacje bo caly czas mi puchla ta noga wiec mysle ze cos sie jednak nalezy!

nowakowa11
Poszkodowany

Potknęłam się a chodniku (w sumie noga wpadła mi w dziure po brakującej płycie chodnikowej) i doznałam skręcenia stawu skokowego, przez 4 tygodnie musiałam mieć nogę w unieruchomieniu a później miałam serię rehabilitacji. Nadal nie mogę swobobodnie stanąć na nodze i nie mogę dłużj stać, bo boli i puchnie. Na kontroli ortopeda potwierdził, że miałam uszkodzone wiązadła i regeneracja może jeszcze potrwać.

I teraz mój największy problem - bo zgłosiłam się do spółdzielni odpowiadające za chodnik i ich ubezpieczyciel twierdzi że nic mi nie jest. Przez prawie 2 miesiące się leczyłam i nic mi się nie należy?

Mam ubezpieczenie w PZU i tam przyznali mi 4stopnie uszczerbku. Czy można to jakoś powiązać? jak mogę się odwołać od tekiej decyzji?

Marta Sordon
Marta Sordon
Biegły / ekspert

Szanowna Pani,

w nawiązaniu do Pani zgłoszenia wskazujemy, iż urazy skrętne stawu skokowego są bardzo częstym razem w przypadku poślizgnięcia lub potknięcia. Dochodzi wtedy do nagłego przemieszczenia struktur kostnych i więzadłowych, co powoduje ból, opuchliznę i ograniczenie ruchomości oraz mobilności stopy i całego stawu skokowego.

W przypadku, gdy dochodzi do zwichnięcia z zerwaniem więzadła taki uraz skutkuje trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, znaczenie ma również ograniczenie ruchomości, zgięcia stopy oraz występujące zniekształcenie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej dot. orzekania o uszczerbku na zdrowiu Ograniczenie ruchomości i zniekształcenia w stawach skokowych (w następstwie wykręcenia, zwichnięcia, złamania kości tworzących staw, zranień, ciał obcych, blizn

itp.) – w zależności od ich stopnia i dolegliwości: bez zniekształceń kształtują się w przedziale 1–15 uszczerbku na zdrowiu. Co więcej każdy z Ubezpieczycieli może powołać opinię medyczną, w której zostanie orzeczony uszczerbek na zdrowiu (podczas naocznej lub zaocznej komisji lekarskiej), Więcej może Pani przeczytać w publikacji:

https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-odszkodowanie-z-polis-oc-i-nnw/

W przypadku polis indywidualnych (nw, ubezpieczenie na życie) ubezpieczyciel orzeka uszczerbek na podstawie tabel uszczerbku do danej polisy lub opinii medycznej. Decyzja taka niestety nie obliguje innego ubezpieczyciela do zmiany swojego stanowiska.

Może Pani złożyć reklamację z wnioskiem o naoczną komisję lekarską lub dostarczając dokumentację medyczną z dalszej kontroli (np. z potwierdzeniem trwałych ograniczeń bólowych czy w ruchomości stawu).

Pozdrawiam

Marta Sordon

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać