fbpx

USTALENIE DANYCH NIEZBĘDNYCH DO ZGŁOSZENIA SZKODY Z OC KOMUNIKACYJNEGO

 • This topic is empty.
Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #200080
  JakubPo

  Witam,
  mam problem z uzyskaniem danych sprawcy szkody, nie chodzi mi o dane osobowe lub adresowe ale o dane niezbędne do zgłoszenia szkody komunikacyjnej z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechaniczncych. W związku z powyższym prosze o pomoc w ustaleniu przepisu prawnego który:
  – nakazywałby policji będącej, wezwanej, na miejsce zdarzenia udostępnienie danych sprawcy zdarzenia niezbędnych poszkodowanemu do zgłoszenia szkody (numer polisy nazwa Ubezpiczyciela itp.)

  Z góry dziękuję za pomoc

  Pozdrawiam
  Jakub Podgórski

  #209993
  Campter.pl

  Dla organów ścigania jesteś osoba pokrzywdzoną (o ile to właśnie Ty byłeś uczestnikiem wypadku), w związku z tym posiadając takie status masz prawo na podstawie przepisów kodeksu postępowania karnego do uzyskiwania informacji w sprawie. Dla Policji nie jest to żadna nowość, więc powołaj się na swój status pokrzywdzonego i poproś o konkretne dokumenty. Policja nie może odmówić udzielenia Ci tych informacji.
  pozdrawiam

  #209994
  rufu_s1

  dokładnie tak -Ty jako osoba poszkodowana masz prawo do wglądu i uzysknia odpu lub ksero z notatki policyjnej a ta znajduje się wszystko..jeżeli sam nie możesz podjechac po dokumeny może to zrobić każda osoba pełnoletnia która ma od ciebie pisemne upoważnienie….
  Pozdrawiam
  Rafał

Oglądasz 3 wpisy - 1 z 3 (wszystkich: 3)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.