fbpx

ustawowy termin na wyplate odszkodowania

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200645
  ulan79

  Mam następujące pytanie:
  Czy po 30 dniach od zgłoszenia szkody i jednocześnie 14 dni od dostarczenia ostatniego dokumentu, który i tak nie miał znaczenia dla określenia szkody mogę dochodzić gdzieś szybko swoich praw? Może jakiś rzecznik, sąd? A może jakaś firma by się tym zajeła?

  #260281
  burszy

  od dnia zgłoszenia w terminie 30 dni ubezpieczyciel powinien wyłożyć zaliczkę na poczet leczenia i tzw kwotę bezsporną
  Tak na marginesie możemy zająć się reprezentowaniem w sprawie odszkodowania

  #260282
  damian202

  w ciągu 30 dni ubezpieczyciel ma obowiązek zakończyć postępowanie likwidacyjne i wypłacić należne odszkodowanie, bez określenia czy jest to kwota bezsporna. Jeżeli nie jest w stanie określić poniesionej szkody przez ofiarę wypadku, odszkodowanie wypłaca do 90 dni:
  Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych: „”Art. 14. 1. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie.
  2. W przypadku gdyby wyjaśnienie w terminie, o którym mowa w ust. 1, okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania okazało się niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, chyba że ustalenie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania zależy od toczącego się postępowania karnego lub cywilnego. W terminie, o którym mowa w ust. 1, zakład ubezpieczeń zawiadamia na piśmie uprawnionego o przyczynach niemożności zaspokojenia jego roszczeń w całości lub w części, jak również o przypuszczalnym terminie zajęcia ostatecznego stanowiska względem roszczeń uprawnionego, a także wypłaca bezsporną część odszkodowania.””

  #260283
  ulan79

  Najlepsze jest to, że minęło już prawie 40 dni, a ubezpieczyciel nie dał żadnej odpowiedzi. Tak więc nie wiem nawet czy przyznali odszkodowanie czy nie przyznali w jakiej wysokości :|
  Mam szanse w jakikolwiek sposób egzekwować od nich odszkodowanie?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.