fbpx

uszkodzenie samochodu podczas postoju na parkingu-sprawca nieznany

• This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Autor
    Wpisy
    poszkodowany

Witam!
    Miałem ostatnio przykrą niespodziankę, zostawiłem samochód na parkingu, a wracając zauważyłem że ktoś mi przytarł bok samochodu, i to całkiem nieźle, tak więc koszty spore:/ zastanawiam się czy jest sens zgłaszania szkody , bo i tak nie znajdziemy sprawcy, jak to bywa wielkim mieście Poznań:/
    Proszę o informacje
    pozdrawiam sedrecznie
    Tadek

Campter.pl

W zasadzie istnieje kilka możliwości uzyskania odszkodowania. Pierwsza to taka, że posiadasz AutoCasco. W zależności od warunków tego ubezpieczenia masz szanse na uzyskanie odszkodowania. Druga możliwość jest uwarunkowana od tego czy parking był strzeżony i posiadasz dowód postoju Twojego samochodu na nim – wtedy istnieje szansa uzyskania odszkodowania od właściciela parkingu. Trzecia możliwość jest taka, że uzyskasz informacje o sprawcy zdarzenia, w przeciwnym razie niestety nie masz szans na otrzymanie odszkodowania za to uszkodzenie w Twoim samochodzie. Jeśli masz jakieś wątpliwości to napisz.

poszkodowany

Dzień dobry.
    Sprawa przedstawia się tak, że dokopałem się do jakichś papierów żony, ona mówi że AutoCasco mamy, ponoć, nie znam się na tym, to w sumie nie mój samochód. To chyba będzie jakaś możliwość uzyskania odszkodowania? Sprawa miała miejsce w XI, i zastanawiam się czy to nie jest za późno. Na szczęście zgłosiłem sprawę na policji, a jeżeli chodzi o to przytarcie to koszty, pytałem się kolegi, to około 3,500zł:/
    Bardzo dziękuje za Pana podpowiedzi
    z wyrazami szacunku
    Tadeusz

Campter.pl

Jeśli posiada Pan AutoCasco to istotne są postanowienia umowy ubezpieczenia, a zwłaszcza jej warunków ogólnych. Pewien problem może istnieć przy późnym zgłoszeniu tej szkody, ale to zależy od interpretacji warunków ogólnych.

poszkodowany

Witam
    Tak, Autocasco jest, już sprawdziłem, jest to pewne na 100%, tak więc pytanie co teraz z tymi papierami? Warunki umowy mówią, że przysługuje mi odszkodowanie za takowe przytarcie. Więc mam po prostu zgłosić sprawę do ubezpieczyciela i czekać na jego ruch??
    dziękuję

Campter.pl
    poszkodowany wrote:
    Autocasco jest, już sprawdziłem, jest to pewne na 100%, tak więc pytanie co teraz z tymi papierami? Więc mam po prostu zgłosić sprawę do ubezpieczyciela i czekać na jego ruch??

tak proszę uczynić, reakcja ubezpieczyciela może być różna, ale formalnie zgłoszenie szkody powinien Pan złożyć

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.