fbpx

uszkodzenie samochodu podczas postoju na parkingu-sprawca nieznany

 • This topic is empty.
Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #200020
  poszkodowany

  Witam!
  Miałem ostatnio przykrą niespodziankę, zostawiłem samochód na parkingu, a wracając zauważyłem że ktoś mi przytarł bok samochodu, i to całkiem nieźle, tak więc koszty spore:/ zastanawiam się czy jest sens zgłaszania szkody , bo i tak nie znajdziemy sprawcy, jak to bywa wielkim mieście Poznań:/
  Proszę o informacje
  pozdrawiam sedrecznie
  Tadek

  #209708
  Campter.pl

  W zasadzie istnieje kilka możliwości uzyskania odszkodowania. Pierwsza to taka, że posiadasz AutoCasco. W zależności od warunków tego ubezpieczenia masz szanse na uzyskanie odszkodowania. Druga możliwość jest uwarunkowana od tego czy parking był strzeżony i posiadasz dowód postoju Twojego samochodu na nim – wtedy istnieje szansa uzyskania odszkodowania od właściciela parkingu. Trzecia możliwość jest taka, że uzyskasz informacje o sprawcy zdarzenia, w przeciwnym razie niestety nie masz szans na otrzymanie odszkodowania za to uszkodzenie w Twoim samochodzie. Jeśli masz jakieś wątpliwości to napisz.

  #209709
  poszkodowany

  Dzień dobry.
  Sprawa przedstawia się tak, że dokopałem się do jakichś papierów żony, ona mówi że AutoCasco mamy, ponoć, nie znam się na tym, to w sumie nie mój samochód. To chyba będzie jakaś możliwość uzyskania odszkodowania? Sprawa miała miejsce w XI, i zastanawiam się czy to nie jest za późno. Na szczęście zgłosiłem sprawę na policji, a jeżeli chodzi o to przytarcie to koszty, pytałem się kolegi, to około 3,500zł:/
  Bardzo dziękuje za Pana podpowiedzi
  z wyrazami szacunku
  Tadeusz

  #209710
  Campter.pl

  Jeśli posiada Pan AutoCasco to istotne są postanowienia umowy ubezpieczenia, a zwłaszcza jej warunków ogólnych. Pewien problem może istnieć przy późnym zgłoszeniu tej szkody, ale to zależy od interpretacji warunków ogólnych.

  #209711
  poszkodowany

  Witam
  Tak, Autocasco jest, już sprawdziłem, jest to pewne na 100%, tak więc pytanie co teraz z tymi papierami? Warunki umowy mówią, że przysługuje mi odszkodowanie za takowe przytarcie. Więc mam po prostu zgłosić sprawę do ubezpieczyciela i czekać na jego ruch??
  dziękuję

  #209712
  Campter.pl
  poszkodowany wrote:
  Autocasco jest, już sprawdziłem, jest to pewne na 100%, tak więc pytanie co teraz z tymi papierami? Więc mam po prostu zgłosić sprawę do ubezpieczyciela i czekać na jego ruch??

  tak proszę uczynić, reakcja ubezpieczyciela może być różna, ale formalnie zgłoszenie szkody powinien Pan złożyć

Oglądasz 6 wpisów - 1 z 6 (wszystkich: 6)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.