fbpx

Uszkodzone auto przez spadający tynk.

Avatar
Olga
Poszkodowany

Dzień dobry.

Podczas ostatniej nocy wiał silny wiatr. Z budynku pod którym było zapaprkowane moje auto spadł tynk j je uszkodził. Niestety nie wiem kto jest właścicielem budynku, a policja nie chce mi tym pomóc. Nie wiem do kogo się zgłosić w takiej sytuacji aby móc zgłosić szkodę i naprawić auto.

Dziękuję za odpowiedź

Izabela Praska
Izabela Praska
Biegły / ekspert

Witam serdecznie,

policja powinna Pani udostępnić dane właściciela budynku. Powinna Pani wskazać policji jasno, że w skutek złego stanu budynku przy silnym wietrze odpadł tynk, który uszkodził pojazd. Rozumiem, że jest RODO ale Pani jako poszkodowana ma prawo poznać dane podmiotu odpowiedzialnego za szkodę.

Jeśli policja mimo wszystko nie pomoże, to można udać się do Urzędu Miasta (chociaż tam ze względu na RODO raczej nie udostępnią danych). Może też Pani przygotować pismo z wezwaniem do zapłaty i wskazania numeru polisy OC budynku i wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru na adres tego budynku i wpisując ZARZĄDCA BUDYNKU lub WŁAŚCICIEL budynku zamiast imienia i nazwiska.

Niestety nic więcej nie mogę doradzić, bo w takiej sytuacji to policja powinna Pani pomóc w ustaleniu danych sprawcy. Życzę powodzenia.

Pozdrawiam,

Izabela

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać