fbpx

utrata wartości rynkowej po naprawie

 • This topic is empty.
Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #201062
  janka007

  witam, próbuję uzyskać odszkodowamie za utratę wartości po naprawie samochodu, gdyż ubezpieczyciel wycenił naprawę na zamiennikach, przez co straciłam około 6 tys. zł. Naprawa w warsztacie bezgotówkowo zgodnie z wyceną rzeczoznawcy PZU.
  wypadek był nie z mojej winy, auto niespełna 3 letnie bezwypadkowe, renault megane.
  PZU odmawia wypłaty odszkodowania twierdząc iż wywiązali się z umowy i doprowadzili auto do stanu sprzed wypadku, co moim zdaniem jest nieprawdą, gdyż posiada części nieoryginalne( choćby szyba, która fabrycznie jest atermiczna) i przy sprzedaży nie uzyskam takiej ceny jak sprzed wypadku. co dalej robić?

  pozdrawiam
  Joanna

  #262674
  Pablo_1st

  Nie bardzo rozumię stratę 6tys skoro naprawa była bezgotówkowa. Drugie to kto Ci kazał naprawiać tam gdzie chciało pzu? To właściciel decyduje trzeba było jechać do aso renaulta miałabys oryginalne części. A sprawa utraty wartości to nie kwestia części a zakresu dokonanej naprawy.oczywiście w oczach nabywcy niespasowane nonamy to minus ale to raczej wina źle przeprowadzonej naprawy. Nikt nie zmuszał Cię do stosowania zamienników. Określ raczej zakres naprawy

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.