fbpx

w jaki sposób ustalić sprawcę zalania

 • This topic is empty.
Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #200348
  Edyta

  Witam :)

  Mam następujący problem: od około 2 miesięcy mam sukcesywnie zalewane jedno pomieszczenie w moim mieszkaniu, dokładnie część sufitu i ścianę zewnętrzna. Plama wilgoci występuje w jednym miejscu i sukcesywnie powiększa się. Przyczyną zalewania może być zarówno drobne pęknięcie jakiejś rury w kanalizacji sąsiada (nad miejscem zalewania znajduje się łazienka) lub mała nieszczelność dachu czy pęknięcia ścian. Problem polega na tym, że zarządca budynku (zakład budżetowy gminy) twierdzi, że dach jest suchy – sprawdzono i wykonano drobne prace remontowe a lokatorzy mieszkający wyżej (mieszkanie czynszowe) twierdzą, że u nich łazienka jest także sucha i żadnych wycieków nie ma – na potwierdzenie czego oderwano płytke podłogową w miejscu, w którym teoretycznie nastąpiłby wyciek wody.

  W związku z tą sytuacją mam pytanie: jak mogę i od kogo wyegzekwować ustalenie przyczyn zalewania – w mieszkaniu zaczyna już śmierdzieć wilgocią? Kontaktowałam się z ubezpieczycielem i PZU ekspertyz robić nie zamierza. Prawdopodobnie odszkodowanie ściągnie z polisy sąsiadów.

  Ja jedyne co słyszę od zarządcy to sugestia zmiany mieszkania. Ręce opadają.

  Proszę o radę.

  #258795
  imported_michal

  A zastanawiała się Pani czy nie jest to spowodowane brakiem wentylacji w pomieszczeniu, i tworzy się po prostu grzyb?
  Obowiązek utrzymania mieszkania w należytym stanie spoczywa na właścicielu, tak więc proszę egzekwować od niego nadzór nad instalacją wodną. Nie mogę pomóc bardziej w sprawie. Warto skontaktować się z prawnikiem.

  #258796
  Edyta

  W kuchni (tam gdzie występuje plama) jest kratka wentylacyjna a mieszkanie z racji tego, że mamy ciepłe lato jest ciągle wietrzone, tak więc to z pewnością nie jest przyczyną zawilgacania ściany. Rozmawiałm już z prawnikiem i podpowiedział mi jakie kroki powinnam uczynić. Droga prawna jest otwarta, tyle, że z reguły czasochłonna i nie zawsze skuteczna.
  Dziękuję za odzew.

  #258797
  blog

  co tam w Twojej sprawie?

Oglądasz 4 wpisy - 1 z 4 (wszystkich: 4)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.