fbpx

W Niemczech na parkingu najechało na mnie litewskie auto

Avatar
kuba00001
Poszkodowany

W czasie postoju na parkingu w Niemczech najechało na mnie litewskie auto. Wskutek uderzenia został uszkodzony mój samochód. Na miejscu była policja spisała stosowne protokoły i odjechała. Nie ma wątpliwości o winie Litwina.

Obecnie zatstanawiam sie jak postepowac , żeby nie popełnic błędu i dostac odszkodowanie za poniesione szkody. Moje auto ma AC ale odszkodowanie powinno byc wypłacone z litewskiego biura ubezpieczeniowego ( odpowiednik polskiej Compensy ). Zastanawiam sie czy ma to sens żeby liczyc na zadawalające odszkodowanie z litewskiego OC czy lepiej skorzystac z własnego AC.

Jestem już po wizycie rzeczoznawcy pracującego dla Compensy ( tu mam ubezpieczony samochód)

Zależy mi na czasie i wstawiłem auto do zakładu które jest mi w stanie szybko go naprawić ale jesli zapłacę mu gotówke za naprawe... Zakład zrobił kosztorys który został przekazany do pana rzeczoznawcy ( tego samego ktory robił mi wycene samochodu) i ma zostać przez niego wysłany do Compensy a ta z tego co wiem ma go wysłać na Litwe celem akceptacji przez tamtejszego ubezpieczyciela.

Nie wiem co robic?

1. Z czego korzystać czy z mojego AC czy z OC Litwina?

2. Czy moge naprawic auto w zakładzie i jesli zapłacę za tą usługę to czy dostane takie pieniądze z ubezpieczalni?

Ponadto proszę o jakies wskazowki bo nie chce popełnic głupich błędów z braku wiedzy.

Dziekuje i pozdrawiam

Avatar
imported_michal
Poszkodowany

jeżeli to nie twoja wina nie widzę sensu ponosić kosztów (czyli korzystać z AC, gdzie umowa zostanie potem rozwiązana lub będziesz musiał dopłacać do polisy). Zresztą, jeżeli zgłosisz to z AC, to ubezpieczyciel AC i tak ściągnie sobie regresem całą kwotę Ci wypłaconą z OC sprawcy i to będzie wtedy na ich głowie. Pytanie czy zaszła szkoda całkowita? Bo jeżeli tak to z AC dostaniesz mniej niż z OC, a to już jest dość ważne.

Sumując:

- nie chce Ci się łazić i załatwiać - zgłoś z AC (choć i tak możesz mieć problem z wyegzekwowaniem należnej kwoty zanaprawę)

- jesteś ambitny - próbuj z Oc sprawcy

powodzenia i daj koniecznie znać co i jak

  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.

Załóż konto lub zaloguj się aby odpisać